Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 22.03.2018 19:43
Switch otrzyma Joy-Cona z D-padem
464V

Switch otrzyma Joy-Cona z D-padem

Graliście w Ultra Street Fighter II: The Final Challengers na Switchu i konstrukcja Joy-Cona przeszkadzała Wam w kręceniu "ćwierćkółek"?  Hori ma propozycję w sam raz dla Was.

Switch otrzyma ciekawy zamiennik Joy-Cona, który powinien zainteresować wszystkich fanów bijatyk posiadających najnowsza konsolkę Nintendo. Sprzęt w końcu doczeka się D-pada bez konieczności kupowania dosyć drogiego Pro Controllera.

ARK: Survival Evolved trafi na Switcha

Nintendo Switch posiada napakowane ciekawą technologią dwa kontrolery Joy-Con. Ich budowa jest symetryczna, aby umożliwić lokalną rozgrywkę na jednej konsoli. Oznacza to jednak, że zabrakło z tego powodu strzałek kierunkowych D-Pad, których funkcje imitują zwykłe przyciski. Jest to niewątpliwa wada dla wszystkich fanów bijatyk. Firma Hori śpieszy z rozwiązaniem problemu i prezentuje zamiennik dla lewego Joy-Cona.

 

Nintendo Switch - Hori Joycon

Nie jest to idealne rozwiązanie ponieważ Joy-Con od Hori działa jedynie w trybie przenośnym. Nie wspiera też wielu funkcji, z których słynie oryginalny kontroler Nintendo i jest pozbawiony następujących aspektów:

  • Wibracji HD Rumble
  • Diody LED
  • Przycisku od synchronizacji
  • Przycisku SL
  • Przycisku SR
  • Żyroskop i akcelerometrów 

Może się za to pochwalić pełnoprawnym i funkcjonalnym D-padem oraz znacznie niższą ceną na poziomie około 80 zł (bez wliczonego podatku). Premiera urządzenia nastąpi w lipcu i na razie tylko w Japonii.

Źródło: http://www.siliconera.com/2018/03/22/nintendo-switch-finally-getting-d-pad-left-joy-con-hori/

Tagi: bijatyki d-pad galeria HORI joy-con Nintendo Switch