Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.03.2018 09:11
Najchętniej oglądana gra na Twitchu? League of Legends, ale Fortnite mocno goni
263V

Najchętniej oglądana gra na Twitchu? League of Legends, ale Fortnite mocno goni

O sukcesie Fortnite napisano chyba wszystko. Tytuł Epic Games szturmem wdarł się na wszelakie listy, dominując prawie Twitcha. Nadal najchętniej oglądaną grą w ujęciu miesięcznym jest League of Legends, ale Fortnite depcze jej po piętach.

Newzoo, firma zajmująca się zbieraniem danych i ich analizowaniem przygotowała listę najchętniej oglądanych gier na Twitchu, dodając do tego osobną kategorię gier i godzin esportowych.

Mobilne Fortnite rozbiło bank i zarobiło 1,5 miliona dolarów w 4 dni

League of Legends nadal jest najchętniej oglądaną grą (prawie 81 milionów godzin), ale Fortnite goni lidera, przeskakując o dwie pozycje w porównaniu do stycznia. Gra może pochwalić się oglądalnością na poziomie 65,5 miliona godzin. Podium zamyka Playerunknown's Battleground z 43,1 milionami godzin. Jeśli chodzi o gry dostępne na konsoli, Overwatch jest na siódmym miejscu, GTA V na dziewiątym, a Monster Hunter World zamyka pierwszą dziesiątkę.

Jeśli chodzi o godziny esportowe, to liderem pozostaje Counter Strike: Global Offensive, zgarniając 61% udziału w rynku. Na drugim miejscu znajdziemy League of Legends za DOTA 2. Wysokie skok zaliczyło Rainbow Six: Siege z uwagi na odbywające się zawody, a także World of Warcraft i Halo 5: Guardians.

 

Źródło: https://newzoo.com/insights/rankings/top-games-twitch/

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing League of Legends playstation 4 Twitch