Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.03.2018 22:51
Nowa wersja Switcha? Coś jest na rzeczy
586V

Nowa wersja Switcha? Coś jest na rzeczy

Czy Nintendo pracuje nad nową wersją Switcha? Oficjalnie - nie. Ale pewne poszlaki wskazują, że coś może być na rzeczy.

Temat nowej wersji Switcha wydawałoby się, że jest za nami po tym, jak Nintendo wykluczyło taką możliwość. Jednak oficjalny komunikat jedno, a zakulisowe ruchy - coś innego. Nintendo może pracować nad nową rewizją Switcha, by załatać dziury w chipie przez które można złamać konsolę niezależnie od wersji oprogramowania.

Toy-Con Garage, czyli programowanie w Nintendo Labo

Na ślad nowej wersji Switcha trafili hackerzy sprawdzający pliki nowej aktualizacji systemowej. W trakcie przeglądania struktury folderów i plików, odkryto, że pojawiły się nowe foldery systemowe, ukryte przed zwykłym graczem.

Minęło kilka dni później i odkryto kolejne ciekawe rzeczy. Tym razem odkryto, że rewizja sprzętu ma oferować 8 GB pamięci RAM, nowy chip Tegra 214, a także nowy układ płyty głównej.

Mimo wszystko - zupełnie nowa wersja Switcha rok po premierze konsoli jest czymś pozbawionym większego sensu. Gdyby chodziło wyłącznie o zmianę chipu na nowszy, bez dziury pozwalającej na złamanie konsoli - coś takiego by nie dziwiło. Jednak przebudowa PCB oraz dołożenie pamięci RAM zastanawia.

Źródło: https://twitter.com/SciresM | https://twitter.com/hexkyz

Tagi: Nintendo Nintendo Switch