Daniel Stroński Daniel Stroński 20.03.2018 13:06
A Way Out. Jedna kopia gry dla dwóch graczy? Oto jak będzie to wyglądało
3469V

A Way Out. Jedna kopia gry dla dwóch graczy? Oto jak będzie to wyglądało

A Way Out to opowieść przeznaczona wyłącznie dla dwóch graczy. Czy oznacza to wymóg dwóch kopii gier? Nie, wystarczy jedna. Deweloper mówi, jak będzie to wyglądać.

A Way Out to nowy projekt autora perełki Brothers: A Tale of Two Sons, który tym razem przygotował opowieść dwóch skazanych próbujących uciec z więzienia, by dokonać zemsty. Przewidziana jest kooperacja lokalna oraz przez Sieć, ale niezależnie od tego, co wybierzecie, ekran i tak będzie podzielony - taka już koncepcja gry. Wcześniej zapowiedziano, że nawet przy zabawie przez Internet wystarczy nam jedna kopia gry. Jak ma to działać?

A Way Out. Rozgrywka z komentarzem dewelopera

Autor gry Josef Fares urządził na Reddicie mają sesję pytań i odpowiedzi, w której wraz z kilkoma członkami studia odpowiadał na pytania graczy. Z jego wypowiedzi dowiedzieliśmy się o kilku rzeczach:

  • będzie tylko jedno miejsce na zapis gry, ale w każdej chwili będzie można wybrać dowolny zaliczony rozdział opowieści;
  • ekran przez większość czasu będzie podzielony na dwie części, czasem połączy się w jedną, a czasem dojdzie trzeci wycinek w celach narracyjnych;
  • jeśli obaj gracze wezmą udział w odmiennych rozmowach w tym samym momencie, ta "mniej ważna" rozmowa zostanie przyciszona;
  • produkcja jest inspirowana wieloma rzeczami, ale jedną z bardziej wyraźnych ma być film Skazani na Shawshank;
  • Josef Fares podobno nie był pijany na The Game Awards, kiedy mówił w niewyszukanych słowach, co myśli o gali rozdania Oscarów (i wolałby, żeby wygrało Uciekaj! albo Trzy bilbordy za Ebbing, Missouri).

Najistotniejsza jest jednak informacja o zasadach co-opa dla jednej kopii gry. Wygląda to tak - jedna osoba ma A Way Out, a inna osoba (na własnym koncie PSN) ściąga specjalnego klienta "Friend Pass", który ma być darmowe w PS Store. Po otrzymaniu zaproszenia od posiadacza gry Friend Pass staje się aktywne. Co ważne, nie ma ograniczeń dot. ilości znajomych, z którymi zagracie w produkcję. Premiera w ten piątek, 23 marca.

A Way Out - zwiastun

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/PS4/comments/85k6hs/we_are_josef_fares_and_hazelight_studios_creators/

Tagi: A Way Out Electronic Arts friends pass Hazelight playstation store ps store wideo