Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.03.2018 15:51
Epic udostępnia za darmo assety z Paragona o wartości 12 milionów dolarów
590V

Epic udostępnia za darmo assety z Paragona o wartości 12 milionów dolarów

Serwery Paragon zostaną wyłączone w kwietniu, więc grze pozostał niecały miesiąc życia. Epic Games jednak postanowiło zrobić coś niesamowitego i udostępniło warte 12 milionów dolarów assety z gry.

Paragon było próbą stworzenia prze Epic Games gry gatunku MOBA, która poradziłaby sobie na konsolach. Będąc w ciągłej becie, czekała na odpowiednie usprawnienia i lepsze czasy do premiery. Niestety dla gry i jej fanów, Fortnite okazało się gigantycznym sukcesem, wiec Epic wyciągnął wtyczkę Paragonowi.

Paragon zostaje skasowane

Jednak jednocześnie, firma zdecydowała się na fantastyczny ruch. Epic postanowiło udostępnić wszystkie stworzone do gry rzeczy (łączna wartość do 12 milionów dolarów) za darmo. Dzięki temu deweloperzy korzystający z silnika Unreal Engine 4 mogą skorzystać z wysokiej jakości materiałów do tworzenia swoich gier.


Co udostępniono? 20 wysokiej jakości postaci z wszystkimi powiązanymi plikami (animacje, odgłosy, efekty), 1500 materiałów z lokacji (tekstury, modele i tym podobne). Ale to nie wszystko, bo we wpisie na blogu zdradzono, że to początek i w tym roku dostaniemy więcej materiałów z gry na własny (jeśli tworzymy gry w UE4) użytek.

Źródło: https://www.unrealengine.com/en-US/blog/epic-games-releases-12-million-worth-of-paragon-assets-for-free

Tagi: Epic Games Paragon