Kacper Mądry Kacper Mądry 19.03.2018 11:11
Twórcy The Division oraz Hitmana pracują nad nową grą
307V

Twórcy The Division oraz Hitmana pracują nad nową grą

Nowe studio Sharkmob, stworzone przez weteranów branży zamierza z hukiem wejść na scenę grową. Twórcy przygotowują grę opartą o rozgrywkę sieciową.

Studio Sharkmob powstało z byłych pracowników skupiających się na markach The Divison oraz Hitman. Co planuje nowa firma?

Nad The Division 2 pracuje ponad 1000 ludzi

Sharkmob powstało z osób, które doświadczenie w branży liczą w kilkunastu latach. Są nimi Fredrik Rundqvist (szef Massive Entertainment, twórców The Divison), Anders Holmquist (współtwórca silnika Snowdrop), Martin Hultberg (zarządzał marką The Division), Petter Mannerfelt (game director The Divison) oraz Rodrigo Cortes (odpowiedzialny za styl artystyczny The Divison oraz Hitmana).

Celem twórców jest przygotowanie tytułu nastawionego na rozgrywkę sieciową. Nie chcą oni produkcji stricte single player, więc powinniśmy się spodziewać sporego nacisku położonego na współpracę oraz komunikację w zespole. Sharkmob nie zdradza czy przygotowana zostanie własna marka lub posłużą się gotową licencją.

Jedyne co się dowiedzieliśmy to to, że gra ma opierać się na znanym, klasycznym tytule. Twórcy są świadomi tego, że aby przyciągnąć graczy na dłużej potrzebny jest odpowiedni świat, który zachęci do pozostania w nim na dłużej. Nowa gra ma początkowo trafić na komputery PC po czym pojawi się na konsolach.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-03-19-studio-of-former-division-and-hitman-devs-announce-first-project

Tagi: sharkmob