Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.03.2018 10:22
Residence of Evil - amatorski projekt składa hołd Resident Evil
522V

Residence of Evil - amatorski projekt składa hołd Resident Evil

Resident Evil ma jedną z bardziej aktywnych grup fanów, tworzących amatorskie projekty w uniwersum serii. Residence of Evil jest próbą stworzenia gry mocno inspirowanej oryginalnym Resident Evil.

Za Residence of Evil stoi grupa zapalonych fanów serii Capcomu, a także popularny w tej grupie YouTuber - Moonglint. Residence of Evil powstaje w oparciu o Unreal Engine 4 i ma oddać ducha oryginalnego remake'u Residenta. Czyli statyczne kamery, małe kąty widzenia, zagadki i ograniczona walka.

Jeśli zobaczycie poniższy materiał zrozumiecie co chce osiągnąć grupa fanów. Pytaniem pozostaje temat - czy to jawny plagiat czy po prostu wierne odtworzenia i list miłosny w kierunku Residenta. Niezależnie od tego, Residence of Evil poza technicznymi aspektami (gra wygląda drętwo, a modele postaci są słabe), wygląda po prostu jak Resident Evil REmake.

Residence of Evil - zwiastun projektu


Jeśli projekt zostanie ukończony, nie trafi do sprzedaży. Autorzy myślą o udostępnieniu go wyłącznie grupie wspierających ich ludzi w serwisie Patronite, ale może z czasem zmienią zdanie. Albo Capcom wyśle odpowiednie pismo i nie zobaczymy nic.

Niemniej, jak wam się podoba?

Tagi: residence of evil wideo