Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.03.2018 09:30
Były szef Sony pomoże niezależnym twórcom gier
199V

Były szef Sony pomoże niezależnym twórcom gier

Jack Tretton wraca do świata gier. Po odejściu z Sony, długo nie wiedział co z sobą zrobić, ale ostatecznie postanowił wrócić i założyć biznes, który będzie pomagał niezależnym deweloperom.

Gdy Jack Tretton po 19 latach odchodził z Sony gdzie zajmował pozycję szefa SCEA, niektórzy zastanawiali się czy wróci on jeszcze kiedyś do branży. Jak się okazało po czterech latach - wrócił. Tretton założył firmę Interactive Gaming Ventures, której celem jest przede wszystkim finansowa pomoc niezależnym deweloperom.

Głównym celem Interactive Gaming Ventures będzie wspieranie firm finansowo, ale także marketingowo, doradztwem i kontaktami z dystrybutorami oraz wydawcami gier. Jak mówi Tretton, po odejściu z Sony zobaczył, że największym problemem z jakim borykają się deweloperzy to pozyskiwanie finansów na swoje projekty. Dzięki swojej firmie, 2-3 deweloperów rocznie będzie miało zapewnione finanse i pełne wsparcie, po to, by ekipa mogła zając się tworzeniem gier.

Tradycyjne firmy z kapitałem prywatnym co prawda chętnie przychodzą na rynek gier, ale robią to bez zrozumienia tematu. My zapewniamy deweloperom struktury, dopływ gotówki oraz kontakty, którymi możemy się pochwalić by zapewnić im maksymalną wygodę tworzenia, kontakty z wydawcami mogącymi zapewnić sporą stopę zwrotu.

Do Trettona dołączył szef studia Wildcard (ARK: Survival Evolved) - Doug Kennedy, który wraz z nim będzie zarządzał całością.

Tagi: Interactive Gaming Ventures jack tretton