Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.03.2018 08:10
Konsolowe CTE w Battlefield 1 zostaje usunięte
1728V

Konsolowe CTE w Battlefield 1 zostaje usunięte

DICE poinformowało wczoraj, że usuwa CTE z konsolowej wersji Battlefield 1. Jeśli więc chcecie sprawdzać wprowadzane przez DICE zmiany na bieżąco - pozostaje granie na PC.

CTE, czyli Community Test Environment, pozwalało chętnym graczom na sprawdzanie zmian w balansie i zawartości gry przed ich udostępnieniem szerokiej publice. DICE dzięki temu zyskiwało nowych testerów, chętnych dzielić się swoimi uwagami, które miały wpływ na jakość gry.

Battlefield z co-opem, skrzynkami z kosmetycznymi przedmiotami i inspiracją z Rainbow Six: Siege

CTE w Battlefield 1 początkowo było dostępne na PC, ale po jakimś czasie deweloperzy dodali testowe środowisko także na konsolach, gdzie każdy z usługą Premium mógł z niego korzystać. Do wczoraj.

Z konsolowej wersji Battlefield 1 zniknęło CTE, które dostępne od teraz będzie wyłącznie na PC-tach. DICE nie za bardzo tłumaczy te zmiany, a przynajmniej nie sensownie. Bo jedyne co możemy zrobić widząc tekst "usuwamy coś dla waszego dobra, dostaniecie coś fajnego, bądźcie podekscytowani" to pokiwać głową z dezaprobatą.

Albo CTE na konsolach cieszyło się nikłym zainteresowaniem, niewspółmiernym do kosztów jakie musiało ponosić DICE, albo ktoś uznał, że z racji nadchodzącego nowego Battlefielda, nie ma co dbać o Battlefielda 1.

Battlefield 1- zwiastun dodatku Apokalipsa

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/battlefield_live/comments/84fn42/battlefield_1_cte_availability_next_steps/

Tagi: battlefield 1 Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4