Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.03.2018 09:56
Fortnite bije rekordy na Twitchu dzięki Drake'owi
599V

Fortnite bije rekordy na Twitchu dzięki Drake'owi

Fortnite błyskawicznie stało się jedną z najpopularniejszych gier tej generacji. Wystarczyło dodanie trybu Battle Royale i rozpędzona niczym kula śnieżna gra zgarniała coraz większe zainteresowanie. Wczoraj został pobity dzięki niej kolejny rekord.

O popularności Fortnite Battle Royale pisać nie trzeba. Grę na Twitchu dziennie śledzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a w statystykach czasu oglądania, gra Epic wyprzedziła konkurenta spod marki PUBG. Wczoraj został dokonany kolejny krok ku dominacji.

W Fortnite Battle Royale zagrają razem posiadacze PS4, PC i smartfonów

Najpopularniejszy streamer z Twitcha - Ninja - postanowił zagrać w Fortnite Battle Royale z Drake'iem. Kim jest Drake? Jednym z najpopularniejszych muzyków ostatnich lat. Efekt? Pobicie rekordu oglądających daną transmisję. Do tej pory było to 338 tysięcy, wczoraj wynik ten został przebity dwa razy. Wpierw - przekroczono barierę 500 tysięcy widzów. Później, przebito ponad 600 tysięcy aktywnych ludzi na streamie.

O transmisji zrobiło się głośnie nie tylko w świecie growym, ale także w mediach mainstreamowych na zachodzie, które grom poświęcają niewiele czasu. Skorzysta na tym więc nie tylko samo Fortnite, ale także cały rynek gier, który takimi zagraniami otwiera się na kolejne osoby.

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing playstation 4 wideo