Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.03.2018 16:00
Huawei chce tworzyć tańsze, ale nadal wydajne smartfony
255V

Huawei chce tworzyć tańsze, ale nadal wydajne smartfony

Huawei tworząc swoje SoC marki Kirin ma ciągle ten sam problem - wydajnością odstają od konkurencji spod bandery Qualcomma - serii Snapdragon. A z uwagi na nadchodzącą premierę serii Snapdragon 700, Huawei jest na jeszcze gorszej pozycji.

Chińska firma chce jednak walczyć o rynek i zaoferować procesor na tyle tani, by smartfony, które wchodzą na rynek nie kosztowały kroci, ale jednocześnie - odpowiednio wydajne by podejmować walkę z nadchodzącymi Snapdragonami 700.

Huawei Y9 oficjalnie zaprezentowany

Kirin 670 ma być nowym procesorem, który połączy w sobie część możliwości najmocniejszego Kirin 970, a jednocześnie nie będzie za drogi w produkcji, także dzięki zastosowaniu technologii produkcji w 12 nm. Większość smartfonów Huawei przeznaczanych na segment średniej półki cenowej napędzanych jest Kirinem 659, który odstaje od konkurencji. Odświeżony Kirin 670 pożyczy więc jednostkę NPU z mocniejszego Kirin 970, która odpowiadać będzie za SI i sieci neuronowe.

Jak przełoży się NPU na działanie urządzenia? Głównie w fotografii, dzięki czemu automatyczne systemy lepiej będą mogły analizować warunki zdjęcia i filmu, dostosowując ustawienia by osiągnąć jak najlepszą jakość obrazu. W Kirin 670 znajdą się jednostki Cortex-A53 i Mali-G72 GPU. Czy poradzą sobie z obecną serią Snapdragon 600 jeszcze nie wiadomo. Ale mają być zdecydowanie wydajniejsze niż Kirin 659, który napędzany jest ośmiordzeniowym Cortex-A53 oraz GPU Mali-T830.

Oczywiście równie ważne będą ceny smartfonów z tym SoC jeśli Huawei chce być konkurencyjne w starciu z producentami korzystającymi ze Snapdragonów.

Źródło: http://news.mydrivers.com/1/568/568937.htm

Tagi: huawei huawei kirin 670