Jakub Barwiak Jakub Barwiak 06.03.2018 18:38
1983. Pierwsza polska produkcja Netfliksa z tytułem
473V

1983. Pierwsza polska produkcja Netfliksa z tytułem

W tym roku zadebiutuje pierwsza polskojęzyczna produkcja Netfliksa, do tej pory nie znaliśmy jej tytułu, dzisiaj się to zmieniło.

Netflix zdradził dzisiaj jaki tytuł będzie nosić pierwsza polska produkcja serwisu. 1983 – bo o niej mowa – zabierze nas do alternatywnej rzeczywistości, w której komunizm w Polsce nie upadł. W rolach głównych Robert Więckiewicz i Maciej Musiał. Tak serial zapowiada Netflix.

W „1983” Robert Więckiewicz wciela się w skompromitowanego oficera śledczego, Maciej Musiał - w pełnego ideałów studenta prawa. - Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy - czytamy w opisie serialu.

Oprócz Więckiewicza i Musiała w obsadzie znajdą się min. Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska. Za reżyserię odpowiadają Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Pomysłodawcą, twórcą historii i autorem scenariusza jest Joshua Long.

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/1983-pierwszy-polski-serial-oryginalny-netflixa#

Tagi: 1983 Agnieszka Holland netflix