Daniel Stroński Daniel Stroński 06.03.2018 15:56
Fortnite najpopularniejsze, pobiło League of Legends i PUBG
1066V

Fortnite najpopularniejsze, pobiło League of Legends i PUBG

Fortnite, szczególnie w swoim darmowym trybie Battle Royale, zostało najchętniej oglądaną grą na Twitchu. Produkcja Epic Games pobiła popularnością największych gigantów tej platformy.

Fortnite było sobie ciekawym TPS-em stawiającym na budowanie umocnień i co-opową obroną przed nieumarłymi. Na fali popularności gry Playerunknown's Battlegrounds, Epic Games postanowiło zrobić własny tryb Battle Royale, gdzie wrzuci setkę graczy na jedną mapę i każe im się nawzajem zabijać. Nie dość, że tryb ten był darmowy, to jeszcze stale ulepszany. I tak w nieco ponad pół roku Fortnite przebiło PUBG pod względem popularności na Twitchu.

Fortnite w 60 klatkach na sekundę na PS4 i PS4 Pro

Dane pochodzą z serwisu zbierającego twitchowe statystyki SullyGnome, gdzie można zaobserwować, że stałe wspieranie swojej gry popłaca. Przez ostatni rok to Playerunknown's Battlegrounds zostawiało konkurencję daleko w tyle, ustępując jedynie grze Overwatch, gdy trwała akurat jakaś większa impreza. W ubiegłym miesiącu sytuacja ta zaczęła się drastycznie zmieniać i teraz to Fortnite jest na szczycie, znacznie wyżej niż PUBG było przez cały ubiegły rok. W ostatnich dwóch tygodniach przyciągnęło zresztą więcej widzów niż kolejny gigant League of Legends.

Epic Games ma co świętować, szczególnie że wciąż mają nowe pomysły na Battle Royale, a na popularności tego trybu cała gra może tylko zyskać. No i z dwóch największych gier tego typu, tylko Fortnite dostępne jest na PS4.

Źródło: w nieco pon

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing playstation 4