Kacper Mądry Kacper Mądry 02.03.2018 17:25
Spektakularny sukces CD Projekt. Firma trafi do WIG20!
787V

Spektakularny sukces CD Projekt. Firma trafi do WIG20!

CD Projekt trafi do dwudziestu najlepszych firm na Giełdzie Papierów Wartościowych. Co to oznacza dla akcjonariuszy oraz dla graczy?

Jeszcze kilka lat temu nikt by w to nie uwierzył. Firma tworząca gry wideo na giełdzie? W prestiżowym gronie WIG20?

Ile można zarobić na giełdzie dzięki polskim deweloperom?

Giełda Papierów Wartościowych poinformowała o zmianie składu WIG20. Jest to grono największych i najbardziej płynnych spółek na rynku głównym GPW. Znalezienie się tam danej firmy jest czymś niezwykłym i nadaje jej prestiżowy status. To właśnie na te przedsiębiorstwa są zwrócone oczy największych instytucji finansowych świata.

16 marca 2018 roku do grona WIG20 dołączy CD Projekt. Twórcy Wiedźmina mogą zatem liczyć na ogromne zainteresowanie ze strony nowych akcjonariuszy. Bardzo prawdopodobny jest również wzrost wartości akcji firmy. Te od debiutu na giełdzie urosły już o 1200%!

cd projekt

Ostatnie problemy związane z plotkami na temat złych warunków panujących w firmie wpłynęły na chwilowy spadek wartości akcji, jednak wydaje się, że problem został już zażegnany i firma wraca do formy. Co to oznacza dla graczy? Wejście do WIG20 wiąże się z stabilniejszym kursem i większą premią za płynność. Dobry stan firmy na giełdzie pozwolić może na swobodniejsze zarządzanie pieniędzmi i na pewno wpłynie pozytywnie na stan prac nad Cyberpunkiem 2077.

Źródło: https://strefainwestorow.pl/artykuly/20180215/cd-projekt-wig20

Tagi: CD Projekt RED cdp.pl gpw playstation 4 Wiedźmin 3: Dziki Gon wig20