Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 01.03.2018 18:02
Fortnite. Graficzne starcie w trybie 60 FPS
943V

Fortnite. Graficzne starcie w trybie 60 FPS

Fortnite jakiś czas temu pozwoliło odblokować limit FPS-ów, co zwiększyło płynność w trybie Battle Royal do magicznej wartości 60 klatek na sekundę. Digital Foundry postanowiło sprawdzić, jak gra prezentuje się teraz pod względem wizualnym na danych konsolach.

Fortnite wpadło pod lupę ekspertów z Digital Foundry, którzy wzięli na warsztat tryb pozwalający na granie w 60 FPS-ach. Taki zabieg wymusił przebudowanie silnika gry i poczynienie pewnych ustępstw graficznych. Jak gra radzi sobie teraz na poszczególnych platformach?

Fortnite - lista zmian aktualizacji 3.1

Fortnite korzysta teraz z dynamicznej rozdzielczość. Gra straciła przez to na ostrości oraz jakości detali. Gra odpalona na mocniejszym PS4 Pro oferuje za to znacznie lepszą jakość oświetlenia oraz cieni względem gry działającej na zwykłym PS4. Pod względem płynności w obu przypadkach jest bardzo dobrze, a jedyne odczuwalne spadki następują podczas lądowania na mapie w trybie Battle Royale. PS4 Pro jako jedyne obsługuje też graficzny efekt motion blur, którego brakuje nawet na Xbox One X.

Fortnite - graficzne starcie PS4/Pro, XO/XOX

Fortnite po nowym patchu działa o wiele stabilniej w trybie Save the World. Skoki animacji są znacznie mniejsze i nie następują tak często. 

Źródło: YouTube (FigitalFoundry)

Tagi: digital foundry epic games Fortnite Gearbox Publishing playstation 4 wideo