Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.03.2018 14:17
Nowa wersja Switcha? Nie w tym roku
570V

Nowa wersja Switcha? Nie w tym roku

Nintendo Switch za dwa dni świętować będzie pierwsze urodziny. A jest co świętować - fantastyczna sprzedaż, ogromne zainteresowanie i mnóstwo gier na które czekają posiadacze Switcha. Niektórzy jednak liczą, że szybko pojawi się usprawniona wersja.

Nintendo Switch nie jest konsolą idealną jeśli chodzi o wykonanie. Nawet najbardziej zagorzali fani Nintendo widzą defekty, które można poprawić w rewizji konsoli. Jest też grupka ludzi, która po prostu chętnie zobaczyłaby mniejszą wersję sprzętu lub taką, pozbawioną stacji dokującej.

Nintendo daje i odbiera - ocenianie gier wylatuje po jednym dniu

Ale nic z tych rzeczy nie wydarzy się w tym roku. Przynajmniej według serwisu Wall Street Journal, który powołując się na źródła w Nintendo napisał, że firma ma inne plany. W tym roku bez rewizji Switcha, ale za to z rozbudowaną ofertą akcesoriów, które wpinać będziemy w port USB.

Pierwszym przedstawicielem tego pomysłu będzie Nintendo Labo, które ma rozwijać kreatywność najmłodszych i przygotowywać ich do nauki programowania. WSJ przypomina także słowa prezydenta Nintendo - Tatsumi Kimishimy, który na spotkaniu z inwestorami zdradził, że chce wydłużyć cykl tej generacji i jednym z ruchów w tym kierunku miałoby być opóźnienie rewizji sprzętu.

W skrócie więc - na Switcha 2.0 poczekamy dłużej, ale dostaniemy w zamian więcej dodatkowego sprzętu, który rozbuduje możliwości hybrydowej konsoli. Odpowiada wam to?

Źródło: https://www.wsj.com/articles/nintendo-wont-have-switch-2-0-looks-to-peripherals-for-more-sales-1519890429

Tagi: