Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 28.02.2018 17:45
David Jaffe zamyka swoje studio odpowiedzialne za Drawn to Death
330V

David Jaffe zamyka swoje studio odpowiedzialne za Drawn to Death

Drawn to Death posłało studio do grobu. Twórca, który w przeszłości stworzył God of War oraz Twisted Metal zamyka swój zespół.

David Jaffe to twórca gier, któremu zawdzięczamy kultową serię Twisted Metal, pierwszą odsłonę God of War oraz wydane w zeszłym roku Drawn to Death. Nie trudno się domyślić, że ostatnia z wymienionych okazała się klapą, która ostatecznie przypieczętowała los studia The Bartlet Jones.

David Jaffe od wielu lat nie ma dobrej passy. Powrót Twisted Metal na PS3 został przyjęty z umiarkowanym i przeciętnym entuzjazmem, a sama gra nie podbiła rynku. Przygotowywane z myślą o PS4 sieciowe Drawn to Death od samego początku zapowiadało się na produkcję, która trafi jedynie do największych fanów twórczości charyzmatycznego producenta. Gra pojawiła się w 2017 roku na rynku i trafiła początkowo jako bonus do kwietniowej oferty PlayStation Plus. Nie zyskała jednak przychylności krytyków, a użytkownicy szybko o niej zapomnieli.

Minął niespełna rok i studio The Bartlet Jones zwolniło część pracowników. To jednak nie wystarczyło i po kolejnym miesiącu David Jaffe ogłosił, że ekipa zostaje rozwiązana, a studio zamknięte. Niestety, autor nie potrafi się odnaleźć we współczesnej branży i nie wiemy, czym teraz się zajmie. Szczęśliwcy mogą liczyć na gadżety związane z grami, przy których pracował. Do rozdania czeka maczeta Sweet Tootha, czy ogromny posąg Kratosa.

 

 

Źródło: https://www.psu.com/news/david-jaffes-development-team-closing/

Tagi: drawn to death Sony Interactive Entertainment The Bartlet Jones Supernatural Detective Agency