Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.02.2018 00:20
Sledgehammer Games traci szefów studia, którzy "idą" wyżej
320V

Sledgehammer Games traci szefów studia, którzy "idą" wyżej

Sledgehammer Games, autorzy Call of Duty: Advanced Warfare oraz Call of Duty: WW2 zaliczają solidne przetasowanie w szeregach. Szefostwo firmy - Michael Condrey i Glen Schofield opuścili studio, które zakładali.

Sledgehammer Games z jednej strony może być zadowolone - Call of Duty: WW2 sprzedaje się bardzo dobrze, Activision jest zadowolone więc można w spokoju wydawać kolejne paczki DLC, a w tzw. międzyczasie prototypować kolejną odsłonę serii, która wyjdzie za trzy lata.

Tom Hardy gwiazdą filmowego Call of Duty?

Z drugiej strony - mamy głosy pełne krytyki ze strony społeczności skupionej wokół gry. Zmianę może przynieść odejście dwójki założycieli studia - Michaela Condreya oraz Glena Schofielda. Jednak w przeciwieństwie do wielu przypadków z branży - nikt nie został wyrzucony, nikomu nie podziękowano za współpracę. Wręcz przeciwnie - Schofield i Condrey otrzymali od Activision propozycję awansu zawodowego.

Jak donosi serwis Kotaku publikując oświadczenie Activision - dwójka zajmie stanowiska kierownicze w firmie i będzie brała udział w pracach mających na celu stworzenie czegoś nowego. Sami zainteresowani również skomentowali wiadomość, która wstrząsnęła fanami.

Schofield:

Dziękujemy Activision za możliwość stworzenia i rozwoju Sledgehammer Games. Czas jednak spróbować czegoś nowego. Zaoferowano mi możliwość skupienia się na czymś, co mnie mocno interesuje - szukanie nowych pomysłów w firmie. Nie mogłem odmówić.

Condrey:

Jestem dumny z tego co osiągnęliśmy razem z Glenem. Z niecierpliwością czekam na nowy rozdział mojej kariery zawodowej w Activision. Jestem niesamowicie podekscytowany tą perspektywą i przyszłością Sledgehammer pod rządami Aarona.

Szefowanie w Sledgehammer przejmie długoletni pracownik studia - Aaron Halon.

Źródło: https://kotaku.com/call-of-duty-studio-sledgehammers-co-founders-leave-com-1823171186

Tagi: Activision Call of Duty: WW2 Sledgehammer Games