Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.02.2018 19:07
Kingdom Come: Deliverance. Graficzne starcie PS4/Pro vs. Xbox One/X
763V

Kingdom Come: Deliverance. Graficzne starcie PS4/Pro vs. Xbox One/X

Kingdom Come: Deliverance zostało wzięte na warsztat przez ekipę z DigitalFoundry i... nie jest dobrze. Nieważne, na której konsoli gracie tytuł boryka się z wieloma problemami. Różnice w oprawie wizualnej są, ale bardzo niewielkie.

Kingdom Come: Deliverance okazało się na tyle ambitnym projektem, że niedoświadczone studio niezależne nie podołało do końca swojej pracy. Wielkie i niezwykle złożone "realistyczne RPG" w konsolowym wydaniu cierpi na spadki płynności animacji oraz liczne błędy. Twórcy są świadomi problemów i obiecali szybką interwencję.

Kingdom Come: Deliverance otrzymało aktualizację 1.03

Konsolowe Kingdom Come: Deliverance nie zachwyca oprawą wizualną oraz wykorzystaniem mocy PS4 Pro oraz Xbox One X. Gra wpadła pod lupę speców z DigitalFoundry, którzy już na wstępie wytykają graficzne niedociągnięcia. Sam ekran początkowy potrafi wywołać negatywne wrażenie i widać na nim paskudnie wykonany dalszy plan, który miejscami pozbawiony jest całkowicie tekstur.

Kingdom Come: Deliverance - PS4/Pro vs Xbox One/X

Kingdom Come: Deliverance niezależnie od konsoli straszy paskudnym doczytywaniem elementów otoczenia oraz tekstur. Różnice między platformami istnieją, ale są wyjątkowo nieznaczne. Wersja na PS4 działa w rozdzielczość 900p. PS4 Pro to 1080p, a Xbox One X może się pochwalić wartością 1440p.

Na każdej konsoli występują zauważalne spadki animacji do wartości około 20 klatek na sekundę. Najpotężniejsza konsola Microsoftu może się za to poszczycić zauważalnie krótszymi ekranami wczytywania - różnica potrafi wynieść około 8-10 sekund na korzyść Xboksa One X.

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: Deep Silver Kingdom Come: Deliverance playstation 4 warhorse wideo