Daniel Stroński Daniel Stroński 14.02.2018 09:44
Assassin's Creed Origins. Szczegóły trybu Wycieczka krajoznawcza
932V

Assassin's Creed Origins. Szczegóły trybu Wycieczka krajoznawcza

Assassin's Creed Origins już niedługo ma się stać porządnym źródłem wiedzy na temat starożytnego Egiptu. Poznaliśmy szczegóły trybu edukacyjnego.

Assassin's Creed Origins przedstawiło graczom ogromny i przepiękny starożytny Egipt, w którym możemy zaobserwować pracowite dni i spokojne noce tamtejszych mieszkańców. Mówimy tu o kapłanach, skrybach i rolnikach, ale też Juliuszu Cezarze czy Kleopatrze. Do tego wiernie odwzorowane budowle, wnętrza piramid, a nawet całe miasta. I pomyśleć, że niektórzy gracze nawet nie zwrócą na to uwagi.

Assassin's Creed Origins. Więcej dodatków, mniej nowych odsłon

Ubisoft doszło do wniosku, że ich gra byłaby świetnym narzędziem edukacyjnym, stąd już 20 lutego mamy dostać specjalny tryb Wycieczka krajoznawcza. Nie będzie tam żadnych misji ani wrogo nastawionego do nas świata. Wcielimy się w rozmaite postacie i z ich perspektywy poznamy dawne czasy oraz codzienne życie Egiptu. Teraz znamy więcej szczegółów nadchodzącego trybu.

Przede wszystkim, będzie on dostępny w ramach darmowej aktualizacji, ale pojawi się też samodzielna wersja, prawdopodobnie dla szkół. Deweloper odda tam całą mapę Assassin's Creed Origins, przy czym zrobimy to jako jedna z 25 postaci, każda z przypisanym sobie wierzchowcem. Wśród tych postaci znajdą się m.in. Cezar, Kleopatra czy Ptolemeusz, ale też fikcyjne postacie z gry (Bayek i jego syn, Aya, Layla Hassan) oraz zwykła ludność (Grecy, Rzymianie, Egipcjanie).

"Wycieczki" to seria 75 wykładów trwających od kilku do nawet kilkunastu minut. Wybierzemy je z poziomu minimapy, przy czym każdy taki wykład jest opisany krótkim wstępem i czasem potrzebnym na jego odsłuchanie. W trakcie wycieczki możemy dowolnie zwiedzać omawiane miejsce oraz wykonywać akcje niedostępne dla bohatera w zwykłej grze (np. korzystać z pieca), a do tego twórcy oddają nam tryb FPP, by podziwiać wszystko z bliska.

Wycieczki podzielono na pięć kategorii - Egipt, Piramidy, Aleksandria, Codzienność i Rzymianie. W niektórych przypadkach zobaczymy prawdziwe zdjęcia lub rysunki koncepcyjne, dowiadując się też co nieco o procesie odtwarzania historii w samej grze. Co więcej, dostępny będzie tryb fotograficzny, także jeśli chcieliście artystyczne zdjęcie Kleopatry na tle Sfinksa - będzie taka możliwość.

Youtuber JorRaptor dostał wczesny dostęp do trybu i na przygotowanym przez niego materiale możecie podejrzeć, jak będą wyglądały grywalne postacie.

Assassin's Creed Origins - tryb Wycieczki krajoznawczej

 

Źródło: YouTube (JorRaptor)

Tagi: assassin's creed origins Ubisoft Ubisoft Montreal