Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.02.2018 09:32
Activision zarobiło w 2017 roku aż 4 miliardy dolarów na mikrotransakcjach
422V

Activision zarobiło w 2017 roku aż 4 miliardy dolarów na mikrotransakcjach

Activision udostępniło raport za poprzedni kwartał fiskalny, a także podsumowanie całego 2017 roku jeśli chodzi o wyniki finansowe. Firma zarabia krocie na mikrotransakcjach.

Activision nie wydaje zbyt wielu gier, ale na każdej z nich zarabia ogromne ilości gotówki. Mając w portfolio gry z serii Call of Duty, Destiny, a także produkcje Blizzarda (World of Warcraft, Starcraft, Overwatch, Diablo), wydawca może sobie pozwolić na wydawanie jednej gry na rok.

Destiny 2 ze świetnymi wynikami, ale gracze odwracają się od gry

Tym bardziej, że według udostępnionych informacji, aż połowa przychodów jakie firma czerpie pochodzi z mikrotransakcji do gier, które dostępne są aktualnie na rynku. W zakończonym już kwartale fiskalnym, aż miliard dolarów pochodziło z mikrotransakcji. W całym 2017 roku, Activision zanotowało przychód na poziomie 4 miliardów dolarów. Połowa z tego pochodzi od gier tworzonych przez firmę King, której właścicielem jest Activision.

Największym tytułem jest oczywiście Candy Crush Saga, które zwiększyło liczbę graczy w ostatnim kwartale. Łącznie, gry Kinga angażują 290 milionów graczy w trakcie miesiąca. Równie dobrze wygląda Destiny i Call of Duty. Gry wydane pod skrzydłem Activision zebrały 55 milionów aktywnych miesięcznie graczy, a samo Call of Duty: WW2 było najlepiej zarabiającą grą 2017 roku, notując najlepszy start w cyfrowej dystrybucji na PS4. Równie dobrze radzi sobie Blizzard, który mimo spadków w liczbie aktywnych graczy, nadal utrzymuje ją na poziomie ponad 40 milionów (Overwatch i Hearthstone).

Każda z tych gier oferuje jakąś formę mikrotransakcji, więc nikogo nie powinny dziwić  te cztery miliardy. To też powinno otworzyć oczy, dlaczego te są wpychane gdzie się da. Odpowiedź jest wyjątkowo prosta i oczywista - bo gracze za nie płacą.

Źródło: http://investor.activision.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=1056935

Tagi: Activision call of duty Destiny 2