Jakub Barwiak Jakub Barwiak 07.02.2018 18:41
Gwiezdne Wojny od twórców Gry o tron
360V

Gwiezdne Wojny od twórców Gry o tron

Lucasfilm nie zwalnia tempa. Po zapowiedzi nowej trylogii od Riana Johnsona, wytwórnia ogłosiła, iż kolejną serię Star Wars stworzą scenarzyści Gry o tron. 

W okolicach premiery Ostatniego Jedi, Lucasfilm ogłosiło, iż Rian Johnson zajmie się stworzeniem zupełnie nowej trylogii Star Wars, która nie ma być w żaden sposób powiązana z historią rodu Skywalkerów. Kathleen Kennedy – szefowa tej wytwórni – nie zamierza jednak na tym poprzestać.

Jumanji 2 ze scenarzystami

W oświadczeniu prasowym, studio ogłosiło, iż David Benioff i D.B. Weiss napiszą i wyprodukują kolejną serię filmów Star Wars. Benioff i Weiss najbardziej znani są jako producenci i scenarzyści Gry o Tron. Gwiezdne Wojny ich autorstwa nie będą powiązane z sagą Skywalkerów i filmami Johnsona. Tak sprawę skomentowała Kennedy.

David i Dan są jednymi z najlepszych twórców historii. Ich zdolność do tworzenia złożonych postaci, głębokich historii i bogatej mitologii popchnie Gwiezdne Wojny w nowe kierunki.

Benioff i Weiss mają rozpocząć prace na Gwiezdnymi Wojnami tuż po zakończeniu Gry o tron, a więc w 2019 roku. Biorąc to pod uwagę premiery najszybciej powinniśmy spodziewać się 2021 roku. Z tego też powodu musimy poczekać również na pierwsze informacje o fabule tych filmów.

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-movie-series-game-thrones-producers/

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny lucasfilm Star Wars