Jakub Barwiak Jakub Barwiak 06.02.2018 19:50
Conan Barbarzyńca powróci
534V

Conan Barbarzyńca powróci

Conan Barbarzyńca powraca. Bohater doczeka się nowej ekranowej adaptacji, za którą tym razem odpowiadać będzie Amazon.

Conan powraca, tym razem dzięki Amazonowi, który wyprodukuje serial na podstawie książek Roberta E. Howarda. Za serial będą odpowiadać Ryan Condal (współtwórca serialu Colony), Miguel Sapochnik (jeden z reżyserów Gry o Tron, oraz Warren Littlefield (producent wykonawczy Fargo).

Westworld - drugi sezon z pierwszym zwiastunem

Głównym twórcą i scenarzystą nowego Conana będzie Ryan Condal, serial sięgnie głębiej do literackiego oryginału. Producentem wykonawczym będzie Sapochnik, który zajmie się również reżyserią. Producentami wykonawczymi będą również Littlefield, Fredrik Malmerg i Mark Wheeler.

Projekt wpisuje się w niedawne informacje mówiące o tym, iż Amazon chce mocniej postawić na wielkie, serialowe produkcje fantasy. Pierwszą z nich będzie oczywiście Władca Pierścieni, teraz już wiemy, iż nie będzie on jedyny. Z pewnością Conan może jednak trafić do innej widowni

Co ciekawe, Condal i Sapochnik podkreślają, iż są długoletnimi fanami Conana, ich współpraca może więc zaowocować czymś naprawdę ciekawym, oddającym ducha oryginału. Dotychczas Conan doczekał się kilku ekranowych adaptacji, najsłynniejsza to oczywiście filmy z Arnoldem Schwarzeneggerem. Dostaliśmy również m.in. dwa seriale animowane, oraz serial aktorski z 1997 roku.

 

 

 

Źródło: http://deadline.com/2018/02/amazon-developing-conan-drama-based-robert-e-howard-books-colony-co-creator-1202278547/

Tagi: amazon conan conan barbarzyńca