Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.02.2018 22:00
DayZ na PS4? - "Pojawi się, kiedyś..."
776V

DayZ na PS4? - "Pojawi się, kiedyś..."

DayZ na PS4 to niekończąca się telenowela, która rozpoczęła swój żywot w 2012 roku, gdy pojawiły się pierwsze pogłoski o wydaniu konsolowym. W 2013 roku plotki nabrały na sile, a w 2014 roku oficjalnie potwierdzono plany wydania gry na PS4. Mamy 2018 rok, a DayZ na PS4 nie widać.

DayZ, swego czasu było najpopularniejszym tytułem na Steama. Gra ekipy Bohemia Interactive wywindowała do mainstreamu gry oparte na sandboksowej rozgrywce z elementami tworzenia przedmiotów i rywalizacji z innymi graczami, oraz szwędającymi się po mapie zombiakami.

DayZ pojawi się na PS4 w tym roku

Mimo że gra szczyt popularności ma za sobą, to nadal na PC-tach gra w grę ponad 115 tysięcy ludzi w okresie dwóch tygodni. Tak jak możecie się domyślać, - gra nadal jest we wczesnym dostępie i w takim samym stanie trafi na Xboksa One w ramach programu Xbox Game Preview. Ma to być jeszcze w tym roku. A co z wersją na PS4, którą zapowiedziano wcześniej?

Będzie, kiedyś tam. Tak, właśnie tak brzmi oficjalny komunikat studia, które zostało zapytane o wydanie gry na konsolach.

Z ciekawości przewertowałem wcześniejsze nasze wpisy na temat DayZ. I jak to wygląda? Sierpień 2014 - DayZ potwierdzone na PS4. Listopad 2015 - konsolowy prototyp w 2016 roku. Kwiecień 2016 - konsolowa wersja DayZ "żyje". Wrzesień 2016 - prace nad konsolową wersją ruszą w 2017. No i ostatnia informacja - konsolowe DayZ wyjdzie w tym roku.

Czy wyjdzie? W formie wczesnego dostępu na Xboksie One - prawdopodobnie tak. Na PS4? Patrząc na tempo dewelopingu i pewną niechęć sony do gier we wczesnym dostępie - czekanie na pełną wersję DayZ może umilić nam czekanie na premierę PS5. O ile ktokolwiek będzie chciał w to grać.

Źródło: https://twitter.com/dayzdevteam

Tagi: Bohemia Interactive DayZ playstation 4

Nie przegap