Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.02.2018 10:07
Konami pokazało wszystkim ukryte zakończenie Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
2094V

Konami pokazało wszystkim ukryte zakończenie Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ma jedno zakończenie, które zostało odkryte przez graczy od razu po premierze. By je zdobyć, z Metal Gear Solid V muszą zniknąć wszystkie bomby atomowe, a że to jest awykonalne dla wielu, Konami interweniowało.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain przez kilkanaście miesięcy skupiał wokół siebie grupę ludzi, którzy uważali, że geniusz Kojimy ukrył w grze dodatkowe zakończenia, a nawet cały, trzeci rozdział gry. Gdy jednak odkrywano to, co    zostało skasowane, większość ludzi się poddało.

Metal Gear Survive - bonusy w grze jeśli posiadacie zapis z Metal Gear Solid V

W okolicach premiery okazało się jednak, że w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain faktycznie jest jeszcze jedno zakończenie. By je aktywować, z gry sieciowej musiałyby zniknąć wszystkie bomby atomowe. A to stało się niewykonalne gdy balans gry i infrastruktura sieciowa zaczęły faworyzować posiadanie bomb atomowych, przez co większość graczy nie była w stanie pozbyć się ze swojej gry wszystkich bomb.

Konami zaczęło więc w wybranych miejscach usuwać bomby z baz graczy. Jednocześnie pozwalając aktywować zakończenie bez usunięcia wszystkich atomówek. Dzięki temu, ktoś kto nie miał czasu i chęci bawić się w tak żmudną pracę, może odpalić sobie poniższy filmik i zobaczyć jeszcze jedno zakończenie.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - ukryte zakończenie gry

Jak widzicie, film nic szczególnego nie wnosi, niczego nie zmienia. Niektórzy spekulują za to, że taki ruch ze strony Konami może kierować ich powoli w kierunku wyłączenia serwerów gry, co zadałoby jej ogromny cios mając na uwadze jak mocno gra korzysta z FOB i że najlepszych żołnierzy porywa się właśnie z baz innych.

Tagi: Kojima Productions Konami metal gear solid v: the phantom pain PlayStation 4 wideo