Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.02.2018 11:44
Sony będzie wspierało flagowe smartfony przez dwa lata
359V

Sony będzie wspierało flagowe smartfony przez dwa lata

Sony postanowiło uaktualnić swoje zasady aktualizowania smartfonów. Ucieszą się posiadacze flagowców Xperia, którym Sony będzie od teraz zapewniało wsparcie przez dwa lata od premiery.

Sony zamierza walczyć o klienta oferując nie tylko nowe, mocarne smartfony, ale także zapewniając im długie wsparcie. Gdy w 2017 roku na rynku pojawiły się smartfony z Androidem 8.0 na pokładzie, to były to właśnie smartfony Sony. Teraz japońska firma ogłosiła, że flagowce będą przez nią wspierane przez dwa lata.

Xperia XZ Pro - specyfikacja nowego flagowca Sony

Ruch ten zapewnia, że przez dwa lata topowe smartfony będą na 100% otrzymywać aktualizację do pełnych wersji systemu Android. Po tym czasie możliwe będą mniejsze aktualizacje z poprawkami systemu jakie wypuści Google. Co ze średnią półką cenową i budżetowymi modelami? Tutaj komunikat Sony jest prosty - firma niczego nie gwarantuje. Wsparcie jest możliwe, ale to, czy dany smartfon otrzyma aktualizację zależeć będzie już od wewnętrznych decyzji Sony.

Na ten moment więc możemy być pewni, że Sony Xperia XZ1 i XZ1 Compact będą wspierane, podobnie jak kolejne mode, które pojawią się na rynku w tym roku. Ruch ten zostanie odebrany pozytywnie, zwłaszcza w świetle ruchów niektórych producentów, którzy przestają wspierać flagowce po kilkunastu miesiącach.

Źródło: http://www.xperiablog.net/2018/02/01/sony-mobile-official-android-upgrade-policy-firmware/

Tagi: sony sony xperia