Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.02.2018 11:13
Prawie 77 milionów PS4, 9 milionów w ostatnim kwartale. Sony notuje ogromne zyski
898V

Prawie 77 milionów PS4, 9 milionów w ostatnim kwartale. Sony notuje ogromne zyski

Sony wypuściło raport finansowy za ostatni kwartał roku fiskalnego, ujawniając jednocześnie liczbę wysłanych do sklepów konsol PS4. Ta dobija do 77 milionów i wkrótce wyprzedzi łączną sprzedaż PlayStation 3.

PlayStation 4 kontynuuje swoją fantastyczną sprzedać. W ostatnim kwartale fiskalnym, do sklepów trafiło 9 milionów konsol. Jest to wynik niższy o 0,7 miliona niż w roku poprzednim, ale mimo tego faktu, Sony zanotowało o 16,2% wyższy przychód. Łącznie na 31 grudnia, do sklepów trafiło 76,5 miliona konsol PlayStation 4. W tym tempie, PS3 zostanie wyprzedzone bardzo szybko.

Sony zmieniło swoje przewidywania jeśli chodzi o rok fiskalny 2017 (który kończy się w marcu). Zmniejszono przewidywaną sprzedaż w segmencie PS4 do poziomu 1,940 miliarda jenów, jako powód podając przesunięcie premiery kilku gier, z czego najwyraźniej chodzi o God of War, który pojawi się w kwietniu, więc już w nowym roku fiskalnym.

Całe Sony radzi sobie równie dobrze. Sprzedaż wzrosła o 11,5%, zysk operacyjny podskoczył o 279%, a przychód netto na akcję udziałowca wzniósł się do poziomu 2,03 miliona dolarów. Jedynym działem, który nie zanotował wzrostu jest dział odpowiedzialny za smartfony. Największe wzrosty zanotowało Sony w Sony Pictures, PlayStation oraz dziale półprzewodników.

 

Tagi: PlayStation 4 Sony