Jakub Barwiak Jakub Barwiak 31.01.2018 17:59
Luc Besson blisko porozumienia z Netfliksem
396V

Luc Besson blisko porozumienia z Netfliksem

Netflix rośnie w siłę. Bliski dołączenia do obozu giganta jest Luc Besson - reżyser Leona zawodowca.

Jak podaje Variety, Netflix oraz Luc Besson są blisko zawarcia porozumienia, na mocy którego reżyser i jego studio EuropaCorp stworzyłoby dla serwisu w najbliższych latach szereg filmów. Miałyby to być produkcje, których budżet wynosiłby około 30 milionów dolarów. Oznaczałoby to, że znany filmowiec skupiłby się bardziej na obrazach takich jak Leon zawodowiec czy też Lucy. Na widowiska takie jak Valerian musiałby szukać innych chętnych.

Bez słowa. Zwiastun nowego filmu twórcy Moon

Możliwe, iż częścią porozumienia będzie również biblioteka EuropaCorp. Oznaczałoby to, iż na Netfliksie znajdą się takie filmy jak Taxi, Transporter czy też Uprowadzona. Jeżeli umowa zostanie zawarta, Besson dołączy do innych uznanych nazwisk, które związały się z Netfliksem. W stajni giganta są obecnie m.in. Martin Scorsese, Dan Gilroy (Roman J. Israel, Esq.), Damien Chazelle (Whiplash, La La Land), czy też Ava DuVernay (Selma).

Wydaje się, iż skupienie się na filmach o mniejszym budżecie, nie powinno być problemem dla Bessona. Ma on już doświadczenie w takiej twórczości, nie jest również filmowcem przywiązanym do jednego gatunku. Ponadto perspektywa powrotu reżysera do filmów w stylu Leona zawodowca wydaje się być niezwykle intrygująca.

Obecnie Besson pracuje na planie Anny – akcyjniaka z Helen Mirren i Lukiem Evansem w obsadzie.

Źródło: https://screenrant.com/netflix-luc-besson-movies/

Tagi: Luc Besson Netflix