Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.01.2018 15:55
SEGA wyda nową grę byłych twórcow m.in. Beyond: Dwie Dusze i Wonderbook
232V

SEGA wyda nową grę byłych twórcow m.in. Beyond: Dwie Dusze i Wonderbook

Interior Night to studio założone przez byłych pracowników Quantic Dream, którzy na koncie mają pracę nad Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze. Ich nową grę wyda SEGA Europe.

SEGA Europe aktywnie poszukuje nowych produkcji, które może wydać. Najnowszym nabytkiem jest nowa produkcja studia Interior Night, które zostało założone przez byłych pracowników Quantic Dream. Deweloper życie rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku i fundamenty pod rozwój położyli deweloperzy mający na koncie Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze.

Twórca Sonica dołączył do Square Enix

Później dołączyli do nich kolejni pracownicy, którzy mają na koncie m.in. Wonderbook: Księga Czarów. Nowa produkcja Interior Night będzie tytułem skupiającym się na opowiadaniu historii i przedstawiania przeżyć oraz doświadczeń. Europejski oddział Segi wydaje przede wszystkim gry na PC-ty, więc i ta platforma będzie najprawdopodobniej pierwszym wyborem dewelopera.

SEGA poinformowała, że umowa wydawnicza nie pociągnie za sobą kupna dewelopera lub przejęcia własności intelektualnej w postaci gry i marki. Na pierwsza materiały musimy jednak poczekać.

Źródło: https://gematsu.com/2018/01/sega-europe-publish-narrative-driven-ip-former-quantic-dream-leads-studio-interior-night

Tagi: interior night SEGA