Daniel Stroński Daniel Stroński 26.01.2018 17:00
Shadow of the Colossus - arcydzieło tworzone zupełnie od nowa
453V

Shadow of the Colossus - arcydzieło tworzone zupełnie od nowa

Shadow of the Colossus to nie tylko wielki klasyk z PlayStation 2 - to również jedna z najlepszych gier w historii branży. Na rynku jest remaster HD w wersji na PS3, ale w tym roku dostaniemy pełnoprawny remake. Deweloper powiedział kilka słów o tym projekcie.

Shadow of the Colossus od Team ICO było jedną z najbardziej klimatycznych, widowiskowych i nietypowych doświadczeń, jakie oferowało PlayStation 2. W butach młodego chłopaka wskakiwaliśmy na konia i przemierzaliśmy wielki świat, w którym nie było setek przeciwników, a jedynie ogromne, pozornie niemożliwe do pokonania monstra. Na PlayStation 3 powstał remaster, ale obecna generacja zasługuje na coś więcej.

Shadow of the Colossus. Nowe materiały wyglądają cudownie

Shadow of the Colossus na PlayStation 4 będzie remake'iem klasyka. Oznacza to, że studio Bluepoint Games stworzy grę zupełnie od nowa, utrzymując podobieństwo do pierwowzoru. Co było najważniejsze dla dewelopera? Przede wszystkim twórcy zdają sobie sprawę, że każdy "przeżywał" SotC na własny sposób i wspomnienia fanów to w większej części nostalgia. Postanowiono więc nie trzymać się idealnego podobieństwa, a postawić na odtworzenie atmosfery produkcji sprzed dwunastu lat. Przykładowo występujący w grze las wygląda zupełnie inaczej, ale deweloper twierdzi, że utrzymał odpowiedni klimat. Co więcej, sterowanie zostanie przygotowane od nowa, lecz znajdzie się miejsce na opcję klasycznego obłożenia przycisków. 

Gra trafi do sprzedaży za nieco ponad tydzień, 6 lutego.

Shadow of the Colossus - deweloper o tworzeniu remake'a

 

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: Bluepoint Games Shadow of the Colossus Sony Interactive Entertainment