Kacper Mądry Kacper Mądry 26.01.2018 16:18
Nintendo wyłącza aplikację społecznościową Miitomo
210V

Nintendo wyłącza aplikację społecznościową Miitomo

Miitomo było pierwszą aplikacją mobilną wydaną przez Nintendo. Wkrótce jej serwery zostaną wyłączone.

Miitomo to pierwsza próba firmy Nintendo na rynku aplikacji mobilnych. Po ponad dwóch latach działania, wszystkie funkcje programu zostaną wyłączone.

Od pewnego czasu Nintendo rozpoczęło swój podój rynku gier mobilnych. Otrzymaliśmy już Super Mario Run, Fire Emblem Heroes czy Animal Crossing: Pocket Camp. Wszystkie te aplikacje cieszą się sporą popularnością, jednak pierwsza próba firmy okazała się sporą porażką. Po niesamowitym sukcesie w premierowym miesiącu, baza 10 milionów użytkowników szybko zaczęła się kurczyć.

Użytkownicy mogli w Miitomo edytować swoje awatary, gdzie za prawdziwą gotówkę kupowali nowe ubrania. Aplikacja służyła także jako centrum społecznościowe użytkowników konsol Nintendo, umożliwiając im śledzenia aktywności znajomych oraz komunikowanie się z nimi. Oprócz tego, aplikacja oferowała rozgrywanie prostych minigier.

Nintendo poinformowało, że wyłączenie wszystkich funkcji aplikacji nastąpi 9 maja 2018. Wszystkie zakupy dokonane w Miitomo przepadną i nie będzie można ich wykorzystywać poprzez inne urządzenia firmy. W ostatnich dniach uruchomiony zostanie festiwal "Thank You", który ma zachęcić graczy do dzielenia się ich najlepszymi MiiFotos w serwisie Twitter. Użytkownicy logujący się codziennie otrzymają sporą ilość wirtualnej waluty, która pozwoli na dostęp do wszystkich ubrań i minigier.

Miitomo - zwiastun premierowy

 

Źródło: https://www.androidauthority.com/nintendo-miitomo-shut-down-832866/

Tagi: