Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.01.2018 18:07
Burnout Paradise - 10. urodziny gry
460V

Burnout Paradise - 10. urodziny gry

Burnout Paradise świętuje swoje 10. urodziny. Ostatnia, poważna gra z tej serii pojawiła się na konsolach poprzedniej generacji i PC-tach 22 stycznia 2008 roku.

Burnout Paradise jest albo najlepszą odsłoną w serii, albo najgorszą. Zależy kogo spytamy o stanie, dostać możemy skrajne odpowiedzi. Sam należę do grupy, której Burnout Paradise po prostu bardzo się podobał mimo wrzucenia gry w otwarty świat, wyjmując wyścigi i rozwalanie aut z ograniczeń liniowych tras.

Remaster Burnout Paradise trafi na PS4?

Gdy Criterion wydawało Burnout Revenge na PS2 i oryginalnym XBoksie, wielu zastanawiało się gdzie dalej pójdzie seria. Ta ewoluowała w kierunku otwartego świata, pozwalając nam na swobodne przemieszczanie się i odkrywanie sekretów jeśli akurat nie chcieliśmy zaliczać wyścigów. Czy to był dobry ruch? Każdy oceni sam, ale na pewno był potrzebny, gdyż gra zebrała świetne oceny i długi czas wspierana była nową zawartością.

Burnout Paradise to jedna z pierwszych dużych produkcji, która została wzbogacona o trofea już po swojej premierze. Criterion nawet w tak prostej sprawie pokazało, że dysponuje sporymi pokładami rozsądku i wymagania odpowiednio dopasowano do czasu pobytu gry na rynku.

Rok po premierze zwykłego wydania, pojawiła się wersja Ultimate Box w której dorzucono wcześniej wydane aktualizacje oraz dodatki - dodatkowe samochody, motocykle, nowe lokacje i zmiany w samej grze.

Od kilku tygodni krążą za to plotki według których, Burnout Paradise doczekać ma się remastera na konsole tej generacji. Czy te informacje ostatecznie się potwierdzą? Miejmy nadzieję, że tak.

Tagi: Burnout Paradise criterion games Electronic Arts playstation 3