Kacper Mądry Kacper Mądry 22.01.2018 09:27
Valkyria Chronicles 4. Nowe informacje o czołgach
277V

Valkyria Chronicles 4. Nowe informacje o czołgach

Valkyria Chronicles 4 ponownie zabierze nas na front inspirowany drugą wojną światową. Twórcy zdradzili co zaoferują nam potężne czołgi.

Valkyria Chronicles 4 powoli przygotowywana jest do swojej marcowej premiery, więc twórcy chętniej dzielą się informacjami o grze. Dzisiaj zdradzono sporo ciekawostek na temat czołgów.

Bohaterowie pierwszej odsłony Valkyria Chronicles pojawią się w bonusowym DLC

Czołgi będą posiadały ogromną moc ofensywną, ale równocześnie będą też niezwykle wytrzymałe. Tradycyjne jednostki nie zaszkodzą dużym maszynom, chyba że zaatakują ich słabe punkty. Silniki dające moc czołgom w świecie Valkyria Chronicles 4 znajdują się z tyłu pojazdów, a dodatkowo nie są specjalnie ukryte. Jeśli więc będziemy chcieli zmienić losy potyczki za pomocą czołgów to powinniśmy pamiętać o zabezpieczaniu swoich tyłów. Drobne obiekty otoczenia jak worki z piaskiem czy miny przeciwpiechotne nie będą stanowiły zagrożenia, jednak najechanie na większą pułapkę przeznaczoną dla czołgów, zakończy się sporymi uszkodzeniami.

Valkyria Chronicles 4 playstation 4

Pojazdy opancerzone będą za to miały możliwość transportowania naszych oddziałów. Wsiadanie do nich będzie możliwe zarówno podczas fazy planowania jak i fazy akcji. Żołnierze skryci w takowym pojeździe będą odnosili zdecydowanie mniejsze obrażenia, ale całkowite zniszczenie transportu poskutkuje wyłączeniem z walki wszystkich jednostek w nim siedzących.

Valkyria Chronicles 4 playstation 4

Czołgi w Valkyria Chronicles 4 będą posiadały trzy różne formy ataków. Pierwszym z nich są pociski przeciwpancerne, które przeznaczone będą do niszczenie innych czołgów. Drugi typ ataku to granaty. Kontrolując ich trajektorie lotu będziemy w stanie zadać spore obrażenia tradycyjnym jednostkom, na dużym obszarze. Ostatnim typem uzbrojenia jest karabin maszynowy przeznaczony do eliminowania jednostek, które podeszły zbyt blisko naszego czołgu.

Valkyria Chronicles 4 playstation 4

W grze będziemy mieli możliwość ulepszania osiągnięć pojazdów poprzez powadzenie badań nad nowym częściami. Ulepszymy również nasze uzbrojenie czy pancerze. Gra nie pozwoli jednak na umieszczenie w pojeździe wszystkich ulepszeń na raz. Sami będziemy musieli decydować, która ulepszenia będzie dla nas najlepsze.

Źródło: https://www.dualshockers.com/valkyria-chronicles-4-screenshots-tanks/

Tagi: playstation 4 Sega valkyria chronicles Valkyria Chronicles 4