Kacper Mądry Kacper Mądry 21.01.2018 11:32
Game Dev Tycoon. Symulator producenta gier trafi na Androida
438V

Game Dev Tycoon. Symulator producenta gier trafi na Androida

Game Dev Tycoon pozwoli nam wcielić się w producenta gier wideo. Dzięki produkcji sprawdzimy jak to jest być EA czy Ubisoftem.

Game Dev Tycoon to produkcja studia Greenheart Games, która pozwala zabawić się producenta gier wideo. Na własnej skórze możemy przekonać się jak to jest rozwinąć swoją firmę z małego garażu do ogromnej korporacji, która bacznie obserwuje wszystkie statystki.

W grze zadbamy o odpowiedni podział obowiązków czy zadecydujemy o kupnie nowego oprogramowania, a to wszystko po to, aby recenzenci mogli przyznać Wam 10/10. Produkcja jakiś czas temu trafiła na system iOS a teraz została zapowiedziana na smartfony z systemem Android. Jej premiera ma nastąpić 31 stycznia 2018 roku.

Game Dev Tycoon - zwiastun zapowiadający wersję na system Android

Z grą wiąże się ciekawa historia dotycząca wersji na komputery. Jak powszechnie wiadomo piracenie gier na PC jest niestety częstą praktyką. Autorzy gry chcąc dać do zrozumienia potencjalnym piratom jak tragiczne w skutkach może się okazać pojawienie gry na torrentach postanowili umieścić w sieci zmodyfikowaną przez nich wersję gry. Takowa edycja była niemożliwa do przejścia ze względu na to, że zawsze po premierze gry, trafiała ona na serwisy pirackie, przez co gracze-producenci nie otrzymywali żadnych przychodów.

Źródło: YouTube (Greenheart Games)

Tagi: Game Dev Tycoon Greenheart Games