Kacper Mądry Kacper Mądry 19.01.2018 18:17
KURSK. Polska gra o tragicznej historii rosyjskiej łodzi podwodnej
748V

KURSK. Polska gra o tragicznej historii rosyjskiej łodzi podwodnej

KURSK opowie tragiczną historię o rosyjskiej łodzi podwodnej. Autorzy stawiają na dojrzały scenariusz.

KURSK będzie dziełem polskiego studia Jujubee, które zasłynęło z bardzo dobrej gry strategicznej przeznaczonej na smartfony - Realpolitks. Nowy projekt studia opowie nam historię okrętu podwodnego K-141 Kursk, który w sierpniu 2000 roku zatonął na Morzu Barentsa wraz z całą załogą.

Autorzy zdradzili o swojej nowej produkcji bardzo dużo informacji. Po pierwsze, KURSK ma przedstawiać dojrzałą historię, nie bojąc się wywoływania dyskusji. Naszym głównym celem w grze będzie zdobycie informacji na temat torped superkawitacyjnych "Szkwał", które stanowią cenny arsenał dla służb wywiadowczych z całego świata.

Kursk playstation 4

Jujubee projektuje swoją grę w taki sposób, abyśmy poczuli, że jesteśmy jego częścią. Choć gra będzie opowiadać zamkniętą historię oraz prowadzić nas od lokacji do lokacji, to mamy mieć wrażenie, że znajdujemy się w typowym sandboksie, gdzie możemy robić to co się nam żywnie podoba. Podczas gry, prócz zwiedzenia słynnej łodzi podwodnej, odwiedzimy Moskwę czy garnizonowe miasto Widiajewo. Historia opowiedziana w KURSKU ma posiadać kilka wyborów moralnych, które wpłyną na nasze zakończenie gry.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, mamy mieć do czynienia z silnikiem Unity, który nie cieszy się zbyt dobrą opinią na konsolach. Ostatnio projekt darmowego silnika jest jednak mocno rozwijany, więc jest szansa, że dostaniemy produkcję, która nie będzie doświadczała licznych spadków płynności.

Kursk playstation 4

Autorzy po premierze gry mają zamiar wypuścić samodzielny dodatek DLC, który będzie opowiadał zainspirowaną faktami historię powstania więźniów łagru w Kengirze i ucieczki jednego z osadzonych. Następny w kolejce będzie dodatek odpowiedzialny za implementację technologii VR, jednak ma on być przeznaczony dla urządzeń uruchamiających gry VR w technologii 4K, co nawet dla PlayStation 4 Pro jest niemożliwe do osiągnięcia. Premiera KURSK zaplanowana jest na 2018 rok.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Jujubee Kursk PlayStation 4