Jakub Barwiak Jakub Barwiak 18.01.2018 14:44
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Rian Johnson o Rycerzach Ren
1765V

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Rian Johnson o Rycerzach Ren

Wygląda na to, iż Lucasfilm do wydania Blu-ray Ostatniego Jedi, będzie mógł spokojnie dołączyć książkę z tłumaczeniami Riana Johnsona. Tym razem reżyser poruszył temat Rycerzy Ren. Spoilery.

Nieobecność Rycerzy Ren w Ostatnim Jedi była rozczarowaniem dla wielu fanów Gwiezdnych Wojen. Pojawiły się również głosy, które mówiły o tym, iż Johnson wyrzucił wątki fabularne, które J.J. Abrams zapoczątkował w Przebudzeniu Mocy. W podkaście Empire, Johnson poruszył temat Rycerzy Ren, tłumacząc się, iż nie było na nich miejsca w już zatłoczonym – jego zdaniem – filmie.

Ostatni Jedi wycofany z chińskich kin

Mieliśmy już bardzo zatłoczony film, tak że w zasadzie nie było miejsca na kolejne elementy. Mógłbym ich użyć zamiast strażników Snoke’a, jednak to byłoby marnotrawstwo, gdyż Ci wszyscy strażnicy musieli zginąć. Dodatkowo, jeżeli Kylo jest z nimi jakoś powiązany, skomplikowałoby to całą sprawę. Prawda jest taka, że po prostu nie widziałem dla nich miejsca w filmie.

Niewykluczone, iż Rycerze Ren w końcu zaistnieją na dłużej w nowej trylogii Star Wars. Epizod IX będzie powrotem J.J. Abramsa do Sagi, a jak wiemy to właśnie Abrams wymyślił ten zakon. Dodajmy do tego fakt, iż Kylo został nowym przywódcą Najwyższego Porządku, więc przydaliby mu się ochroniarze jego sali tronowej. Jeżeli jednak w trylogii sequeli nie pojawią się Rycerze Ren, będzie to przykład marnotrawstwa ciekawego wątku i dowód na chaotyczne pisanie fabuły „trylogii Disneya”.

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-last-jedi-knights-of-ren/

Tagi: Disney Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi lucasfilm star wars: the last jedi