Jakub Barwiak Jakub Barwiak 16.01.2018 22:19
Spisek przeciwko Ameryce. Szykuje się ekranizacja znanej powieści
297V

Spisek przeciwko Ameryce. Szykuje się ekranizacja znanej powieści

Lubicie alternatywne wersje historii? Jeśli tak, to twórca Prawa ulicy szykuje dla Was smakowity kąsek.

David Simon – twórca kultowego serialu Prawa ulicy, potwierdził, iż tworzy sześcioodcinkowy serial na podstawie powieści Spisek przeciwko Ameryce, autorstwa amerykańskiego pisarza Philipa Rotha. Warto podkreślić, iż Simon wciąż nie podpisał umowy z żadną konkretną stacją. Poniżej oficjalny opis książki.

A może alternatywna historia w polskim wydaniu?

Kiedy za Atlantykiem na dobre rozpętał się koszmar II wojny światowej, wybory prezydenckie w USA w 1940 roku wygrywa Charles A. Lindbergh – bohaterski lotnik i zaciekły zwolennik izolacjonizmu. Nowy przywódca nawiązuje serdeczne stosunki z Adolfem Hitlerem. Jego rząd z dnia na dzień wciela w życie mordercze pomysły rodem z faszystowskich Niemiec – głównie dotyczące tzw. kwestii żydowskiej.

Dla dorastającego w Newark chłopca, narratora powieści, wybory z 1940 roku to moment, w którym pęka jego świat. Lindbergh – alternatywa wobec wybranego w rzeczywistości Franklina Delano Roosevelta – uosabia lęk przed stopniową utratą tego, co najbliższe: bezpiecznego miejsca na ziemi, matki, ojca, starszego brata.

Philip Roth, wieloletni kandydat do literackiego Nobla i jeden z najbardziej przenikliwych pisarzy współczesnych, w powieści Spisek przeciwko Ameryce przedstawia alternatywne dzieje Stanów Zjednoczonych. Autor nagrodzonej Pulitzerem Amerykańskiej sielanki proponuje brawurową powieść polityczną, w której pesymistyczna wersja wydarzeń staje się przerażająco wiarygodna.

Serial Simona będzie drugim, który w ostatnich latach wziął sobie za temat alternatywną historię USA. Czy Spiskowi przeciwko Ameryce uda się powtórzyć sukces The Man in the High Castle od Amazona? Przekonamy się o tym, jeśli jakaś ze stacji zdecyduje się na produkcję nowego serialu Simona. Chętnych nie powinno raczej zabraknąć.

 

Źródło: https://theplaylist.net/david-simon-philip-roth-plot-america-20180116/

Tagi: