Jakub Barwiak Jakub Barwiak 16.01.2018 21:45
Poznaliśmy obsadę polskiego serialu Netfliksa?
667V

Poznaliśmy obsadę polskiego serialu Netfliksa?

W zeszłym roku Netflix zapowiedział powstanie pierwszego, polskojęzycznego serialu swojej produkcji. Być może poznaliśmy właśnie jego obsadę.

Portal Filmstart informuje, iż w tym tygodniu rozpoczną się zdjęcia do pierwszego, polskojęzycznego serialu Netfliksa. Serwis zdradził również, kto znajdzie się w obsadzie, niezatytułowanej jeszcze, produkcji. Według nieoficjalnych informacji, w serialu wystąpią m.in. Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny. Reżyserują Agnieszka Holland i jej córka Kasia Adamik.

Producent serialu pracuje również nad dokumentem o Johnnym Cashu

Akcja serialu będzie toczyć się w alternatywnej wersji roku 2002. Żelazna kurtyna nie opadła, mija właśnie dwadzieścia lat od ataku terrorystycznego, który zniweczył wszelkie nadzieje Polaków na wolność i upadek ZSRR. Głównymi bohaterami będą student prawa i skompromitowany śledczy, którzy odkryją spisek, który umożliwił utrzymanie żelaznej kurtyny i represyjnego państwa.

Pomysłodawcą serialu i jego twórcą jest Joshua Long. Producentami wykonawczymi serialu będą Frank Marshall (Jurassic World), Robert Zotnowski (House of Cards), a także polski producent Andrzej Besztak, Joshua Long i Agnieszka Holland.

Ośmioodcinkowy serial ma się pojawić na Netfliksie jeszcze w tym roku.

 

Źródło: http://www.filmstart.pl/index.php/2018/01/16/ruszaja-zdjecia-do-pierwszego-polskiego-serialu-netflixa/

Tagi: Agnieszka Holland Netflix