Daniel Stroński Daniel Stroński 10.01.2018 12:15
Rozgrywki Overwatch League tylko na Twitchu
224V

Rozgrywki Overwatch League tylko na Twitchu

Overwatch rozpoczyna sezon e-sportowych zmagań i jest tylko jedno miejsce, gdzie można je oglądać w całości - platforma streamingowa Twitch.

Overwatch stało się kolejnym blizzardowym hitem, bijąc rekordy popularności wśród graczy i na e-sportowej scenie. Jako że gra zdobywa miliony widzów na Twitchu, platforma streamingowa postanowiła coś z tym zrobić.

Overwatch. Jakie nowości czekają na nas w tym roku?

Zarząd Twitcha zdobył dwuletnią wyłączność na streamowanie rozgrywek Overwatch League. Dotyczy to każdego meczu, w tym playoffów, a pierwsza ważna potyczka między San Francisco Shock a Los Angeles Valiant rozpocznie się jeszcze tej nocy (1:00 czasu polskiego). Pełną rozpiskę znajdziecie pod tym adresem.

Ile kosztowała ta wyłączność? Według Sports Business Daily, Twitch zapłaciło ponad 90 milionów dolarów. Tak, panie Boniek, tyle zarabia "świadectwo patologii", bo ludzie to oglądają. Nie jest to zresztą pierwsza taka umowa. Już wcześniej Blizzard współpracowało z Twitchem przy okazji mistrzostw gier Hearthstone czy Heroes of the Storm.

E-sport robi się coraz większy i drużyny powiązane z miastami są tego najlepszym przykładem. Pytanie tylko, kiedy właściciel Twitcha, Amazon, wpadnie na pomysł obowiązkowych "karnetów" na oglądanie streamów czy czegoś w tym rodzaju...

Źródło: https://venturebeat.com/2018/01/09/overwatch-league-has-an-exclusive-broadcast-home-twitch/

Tagi: Activision Blizzard Blizzard Overwatch PlayStation 4 twitch