Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.01.2018 01:32
HTC Vive Pro zapowiedziane
606V

HTC Vive Pro zapowiedziane

HTC pokazało światu HTC Vive Pro, nowszy i znacznie lepszy model hełmu VR, który powstaje przy współpracy z Valve. Poza samym headsetem, pojawi się przystawka umożliwiająca podłączyć Vive bezprzewodowo.

HTC Vive Pro skierowany jest na rynek najbardziej wymagających graczy, którzy z wirtualnej rzeczywistości chcą wycisnąć jak najwięcej. Możliwe ma to być dzięki podwójnym ekranom OLED, które zaoferują rozdzielczość 2880 x 1600, dając o 78% wyższą niż w pierwszym modelu HTC Vive. Lepsza rozdzielczość przełoży się przede wszystkim na wyraźniejszy obraz i czytelniejsze napisy (bolączka VR-u).

HTC zadbało także by nowy model był bardziej ergonomiczny, zmniejszając przede wszystkim jego wagę i poprawiając mocowania na głowie. Inną nowością są podwójne mikrofony z technologią wyciszania szumów. Wszystko to brzmi dobrze, zwłaszcza po słowach odpowiedzialnego za HTC Vive - Daniela O'Briena. Pozostają jedynie dwie niewiadome - cena i data premiery. Tych nie ujawniono.

Ujawniono za to bezprzewodowy adapter, który pozwoli połączyć bez kabli HTC Vive i Vive Pro. Vive Wireless Adaptor skorzysta z technologii Intel WiGig, operując na częstotliwości 60 GHz, niwelując wszelakie zakłócenia związane z bezprzewodową transmisją danych. Przełoży się to na stabilne działanie i niskie opóźnienie. Vive Wireless Adaptor do sprzedaży trafi w 3 kwartale tego roku.

Pokazano także Viveport VR. Miejsce w którym będzie można sprawdzić wszystkie wirtualne atrakcje oferowane przez HTC Vive i Vive Pro. Zamiast tradycyjnych materiałów w 2D, każdy podgląd oferowany w Viveport VR będzie działał w pełnym 3D i z opcją skalowania pokoju. Viveport VR dostępne jest aktualnie w formie wczesnego dostępu.

 

Źródło: https://blog.vive.com/us/2018/01/08/htc-vive-raises-bar-premium-vr-new-vive-pro-upgrade-wireless-vive-adaptor/

Tagi: HTC HTC Vive Pro