Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.01.2018 18:12
Twórcy Sniper Elite ratują autorów Dizzy'ego
473V

Twórcy Sniper Elite ratują autorów Dizzy'ego

Rebellion otworzyło właśnie nowy oddział, który powstał z przejęcia studia Radiant World. Tym samym wchłonięci pracownicy uniknęli bankructwa i będą mogli dalej pracować nad nowymi grami.

Brytyjskie studio Rebellion znane z serii Sniper Elite i paru innych gier, uratowało przed zamknięciem ekipę Radiant Worlds. Wszyscy pracownicy zostali wchłonięci do nowej firmy i będą funkcjonować pod nazwą Rebellion Warwick.

Strange Brigade - kooperacyjne wyrzynanie stworów w akcji

Radiant Worlds liczyło 70 pracowników. W tym takie legendy branży, jak bracia Philip i Andrew Oliver, czyli autorzy kultowej serii Dizzy. Studio było bliskie bankructwa po tym, jak koreański wydawca wycofał się z finansowania gry SkySaga: Infinite Isles, które miało być odpowiedzią na niesamowity fenomen Minecraft. Projekt został skasowany, a przyszłość studia stała pod znakiem zapytania. Od teraz zespół będzie znany jako Rebellion Warwick i zajmie się nowymi produkcjami. Pracownicy będą też pomagać przy tworzeniu Strange Brigade, czyli kooperacyjnej gry nastawionej na wspólne pokonywanie potworów.

Strange Brigade - rozgrywka z E3 2017

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-01-08-sniper-elite-developer-rescues-troubled-oliver-twins-studio

Tagi: dizzy oliver twins playstation 4 Rebellion Strange Brigade wideo