Daniel Stroński Daniel Stroński 03.01.2018 11:34
15 ułatwień w menu PS4, o których mogliście nie wiedzieć
7999V

15 ułatwień w menu PS4, o których mogliście nie wiedzieć

Proste robienie zrzutów, przestawianie przycisków na padzie czy... tryb lupy? Mamy 15 porad dla przyjemniejszego korzystania z PlayStation 4.

Europejski blog PlayStation przygotował 15 porad dla każdego użytkownika PlayStation 4. Przetłumaczyliśmy je i pokazujemy na przykładzie polskiego menu konsoli.

1. Funkcja SHARE

Najważniejsze przy przechwytywaniu zrzutu jest wyczucie czasu. Jeśli chcecie, by screenshoty zapisywały się od razu po przyciśnięciu przycisku SHARE, nie przerywając Waszej gry, wystarczy udać się do szybkiego menu (przytrzymaj przycisk PlayStation), wybrać [Ustawienia udostępniania transmisji], a następnie [Funkcja przycisku SHARE]. Znajdziecie tam dwie opcje do wyboru.

2. Ułatwienia dostępu

Niektórzy słabiej widzą, inni mają problem z kolorami. Niezbędne opcje, takie jak powiększenie, odwrócenie kolorów czy większy tekst, znajdziecie w [Ustawieniach], w zakładce [Ułatwienia dostępu].

3. Przyciski DualShocka 4

We wspomnianych wyżej ułatwieniach jest jeszcze jedna opcja, która została przygotowana dla osób niepełnosprawnych, lecz może okazać się zbawienna w niektórych grach. Jeśli nie pasuje Wam obłożenie przycisków na padzie, wystarczy wejść w [Ułatwienia dostępu] i wybrać [Dostosuj przypisanie przycisków].

4. Podstawowe PS4

Aktywowanie swojej konsoli jako podstawowej (konto PSN może być przypisane do dwóch konsol PS4, w tym jednej podstawowej) wiąże się z wieloma udogodnieniami, jak automatyczne pobieranie gier z PS Store, Remote Play na PS Vicie lub PC, a także brak wymogu połączenia z Siecią, by grać w kupione cyfrowo gry. PlayStation 4 można aktywować w ten sposób w zakładce [Ustawienia] > [Zarządzanie kontami] > [Aktywuj jako podstawowe PS4].

5. Funkcje w trybie spoczynku

PlayStation 4 nie musi być zawsze wyłączane. Jeśli coś ściągacie, chcecie naładować pada lub wstrzymać grę, lepiej przejść w tryb spoczynku. Wcześniej jednak ustalcie, na co pozwalacie wtedy konsoli - czy będzie mogła łączyć się z Siecią, zasilać porty USB itp.

6. Kłódka

Korzystając z PS4, możecie trafić na znaczek kłódki przy grze. Oznacza to, że konsola nie widzi, że daną grę posiadacie (bo np. Wasze PS4 nie jest przypisane jako podstawowe do konta z grą). Wystarczy wejść na konto posiadacza gry i odnowić licencje gier w zakładce [Ustawienia] > [Zarządzanie kontami] > [Przywróć licencje].

7. Wyskakujące powiadomienia

Jeśli zależy Wam na kontrolowaniu wyskakujących powiadomień, możecie je wyłączyć lub ograniczyć wedle uznania w zakładce [Ustawienia] > [Powiadomienia]. Dzięki temu nie będą Wam wyskakiwały np. informacje o zalogowaniu się znajomego, jeśli macie ich przesadnie dużo.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/01/02/15-things-you-probably-didnt-know-you-could-do-in-your-ps4-settings-menus/#sf177220642

Tagi: menu PlayStation 4 porady Sony

Przejdź do strony