Jakub Barwiak Jakub Barwiak 05.12.2017 19:18
Disney przejmie 21st Century Fox już w przyszłym tygodniu?
438V

Disney przejmie 21st Century Fox już w przyszłym tygodniu?

Disney kupuje 21st Century Fox – tym żyje ostatnio branża rozrywkowo-biznesowa. Okazuje się, że do tej transakcji może dojść już w najbliższym czasie.

Disney i 21st Century Fox są coraz bliżej osiągnięcia porozumienia, na mocy którego dojdzie do przejęcia tych drugich przez tych pierwszych. Według CNBC, do transakcji może dojść już w przyszłym tygodniu.

Disney po raz kolejny rozbija bank

Według stacji, Disney ma przejąć ma przejąć wszelkie prawa dotyczące filmu i telewizji, które w tym momencie dzierży Fox, a który chce zostawić sobie jedynie stacje sportowe i informacyjne. Fox rozmawia również rzekomo ze spółką matką stacji CNBC – firmą Comcast, jednak rozmowy z Disneyem mają być o wiele bardziej zaawansowane.

Wartość akcji, jakie przejmie Disney ma wynieść powyżej 60 miliardów dolarów. Obecni udziałowcy Foksa otrzymają proporcjonalną liczbę akcji Disneya według przyjętego przelicznika, do tego w ich posiadaniu pozostanie jedna akcja korporacji Fox.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, pytaniem pozostaje co stanie się z marką X-Men i jej przyległościami? Czy Disney postanowi włączyć ją do MCU, czy też postawi na niezależność, jak np. w przypadku Lucasfilmu.

Źródło: https://www.cnbc.com/2017/12/05/disney-and-fox-are-closing-in-on-deal-could-be-announced-next-week--sources.html

Tagi: 20th century fox 21st century fox Disney