Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.11.2017 17:31
Deus Ex nie zostanie zabite. Square myśli nad kolejnymi grami
363V

Deus Ex nie zostanie zabite. Square myśli nad kolejnymi grami

Deus Ex, po rozczarowującej sprzedaży Rozłamu Ludzkości zostało skazane na śmierć. Medialne doniesienia niosły z sobą obraz marki pogrzebanej przez wydawcę - Square Enix. Jednak w najnowszej rozmowie z CEO firmy - Yosuke Matsudą, pada zapewnienie, które ucieszy fanów tej marki.

Yosuke Matsuda, szef Square Enix udzielił bardzo długiego wywiadu serwisowi GamesIndustry w którym poruszone zostaje wiele tematów. W tym przypadku, interesuje nas przede wszystkim marka Deus Ex, która do tej pory określana była jako martwa po fatalnej sprzedaży Deus Ex: Rozłam Ludzkości.

Czy warto kupić Deus Ex: Rozłam Ludzkości? Zerknij do naszej recenzji!

W rozmowie z dziennikarzem pojawił się wątek Deus Ex, które według słów Matsudy - nie jest martwe.

Nigdy nie mówiliśmy, że zabijamy serię. Z jakiegoś jednak powodu - wszyscy myślą, że tak się stało. Prawda jest taka, że Eidos Montreal od zawsze zajmował się Deus Eksem. Problemem jest to, że nie dysponujemy nieskończonymi zasobami finansowymi i ludzkimi. Mamy w produkcji kilka bardzo dużych produkcji, które sprawiają, że nadchodzące premiery wyglądają jak wyglądają.

Oczywiście idealną sytuacją byłaby taka, w której nad wszystkim pracujemy jednocześnie. Ale realia są takie, że trzeba wybierać i niektóre marki muszą poczekać na swoją kolej. Więc powodem, dla którego na razie nie będzie nowego Deus Eksa są inne gry na d którymi pracują zachodnie studia.

Matsuda dodał także, że ot wyjątkowo ważna marka dla Square i co ważne - aktualnie ekipa deweloperska zastanawia się nad tym, jak mogłaby wyglądać kolejna gra w tej serii.

Deus Ex to dla nas bardzo ważna marka. Mogę zdradzić, że aktualnie rozmawiamy na temat tego, jak mogłaby wyglądać następna część.

Więc na razie nie spodziewajmy się za szybko kolejnej odsłony, ale Deus Ex wróci. Kiedyś. Wpierw - gry z serii Avengers i to, za co zapłaci Marvel.

 

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-27-east-meets-west-yosuke-matsuda-on-growing-square-enixs-global-empire

Tagi: deus ex deus ex: rozłam ludzkości eidos montreal Square Enix