Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.11.2017 10:47
Mafia - seria ma już 15 lat. Jak ją wspominacie?
782V

Mafia - seria ma już 15 lat. Jak ją wspominacie?

Mafia jako seria gier o mafiozach istnieje na rynku już 15 lat. Twórcy z tej okazji opublikowali specjalne wideo wspominkowe. A jak Wy wspominacie serię?

Pierwsza gra z serii, czyli Mafia: The City of Lost Heaven pojawiła się pierwotnie na PC we wrześniu 2002 roku. Dopiero po niemal dwóch latach pojawił się port na PlayStation 2, ale jak się można spodziewać, nie był najlepszej jakości. Dopiero w 2010 pojawiła się druga część, która nie cieszyła się już tak dużym uznaniem. Ostatnia część pojawiła się w ubiegłym roku i z całej trylogii ma się najgorzej.

Więcej informacji o grze Mafia III

W swoim czasie Mafia: The City of Lost Heaven zasłynęło ze świetnej fabuły inspirowanej najważniejszymi filmami gangsterskimi, takimi jak Ojciec Chrzestny czy Chłopcy z Ferajny. Ponadto producenci z Illusion Softworks zaprezentowali światu nową jakość twarzy postaci. Grze oberwało się natomiast za to, że w otwartym i stosunkowo dużym mieście nie było wiele do roboty. Nadrobiła natomiast wyjątkowym (jeśli chodzi o gry) klimatem Ameryki lat 30 i przepiękną muzyką.

Mafia II, które mieliśmy okazję poznać za pośrednictwem PlayStation 3, również było świetną grą. Fabuła zdawała się nieco gorsza, głównie przez to, że nasz bohater sprawiał wrażenie chłopca na posyłki przez całą opowieść. Z drugiej jednak strony, mieliśmy więcej możliwości w rozgrywce, a klimat Ameryki lat 50 to jedna z najlepszych rzeczy w grach. Oprócz podstawowej gry, możemy zagrać też w dodatki fabularne.

Ostatnia odsłona to Mafia III. Ta cieszy się najmniejszym uznaniem spośród wszystkich, ale to dlatego, że otwarty świat był nieco nudny, tak samo jak misje poboczne, które męczyły swoją powtarzalnością. Wciąż jednak to kawał świetnie opowiedzianej historii i genialny klimat.

Poniżej znajdziecie wideo wspominkowe od twórców. Ostrzegam jednak, że jeśli nie graliście w którąś z gier, a macie zamiar, to w tym filmie poznacie zakończenia.

Mafia - film z okazji 15-lecia serii

Nie ma co ukrywać, że podobnych gier było i jest niewiele. Wciąż czekam na godnego następcę pierwszej Mafii, bo to jedna z moich ulubionych gier wszech czasów. Nigdy nie zapomnę jak wielkie wrażenie zrobiła na mnie całości w okolicach premiery. Strzelaniny, pościgi i ten wspaniały klimat. A jak Wy wspominacie serię?

Tagi: 2k games Hangar 13 Mafia III