Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 21.11.2017 15:20
Tak mógłby wyglądać remake pierwszego Wiedźmina
1511V

Tak mógłby wyglądać remake pierwszego Wiedźmina

Wiedźmin 3 to dla wielu nawet najlepsze RPG w gatunku. Często jest to też pierwsza gra z serii, w którą ludzie grają. Dlatego bez wątpienia wielu chętnie zagrałoby w stworzoną od nowa pierwszą część.

Seria gier z Wiedźminem rozpoczęła swój żywot w 2007 roku, kiedy to polskie studio CD Projekt wydało swoją grę. Nie była co prawda objawieniem, ale cieszyła się sporym uznaniem. Doceniono ogólny charakter, możliwość podejmowania ważnych wyborów i wykreowany świat. Film otwierający grę to jedno z najlepszych w swojej kategorii.

Twórcy Wiedźmina 3 umieją z siebie żartować

Później pojawiła się druga część, która może pochwalić się jeszcze lepszymi opiniami niż pierwsza gra z Wiedźminem. Jest to też gra, która trafiła do szerszego grona, bo poza komputerami osobistymi, można było zagrać w nią również na konsolach, choć tylko tych od Microsoftu. Trzecia część to inna sprawa - z całej trylogii zyskała największą popularność, ale między innymi dlatego, że pojawiła się na najważniejszych sprzętach do grania.

Na remaster, a tym bardziej remake pierwszej części raczej nie mamy co liczyć, choć przedstawiciele CD Projekt RED mówią, że do świata Wiedźmina jeszcze powrócą. Pogdybać zawsze można, więc fani przygotowali odpowiedniego moda. Dzięki niemu możemy zobaczyć cały prolog "jedynki" na silniku trzeciej części. Efekt robi wrażenie, choć jeszcze lepiej by to wyglądało, gdyby był to projekt oficjalny.

Prolog Wiedźmina na silniku Wiedźmina 3

Zagralibyście w remake pierwszego Wiedźmina?

Tagi: remake wiedźmin

Nie przegap