Daniel Stroński Daniel Stroński 20.11.2017 22:35
Monster of the Deep: FF XV - VR-owe łowienie ryb dostaje pierwsze oceny
466V

Monster of the Deep: FF XV - VR-owe łowienie ryb dostaje pierwsze oceny

Final Fantasy XV miało otrzymać coś wyjątkowego w świecie wirtualnej rzeczywistości i tą grą okazało się właśnie Monster of the Deep, czyli... łowienie ryb rękami Noctisa. Do Sieci trafiły pierwsze oceny.

Final Fantasy XV otrzymaliśmy niemal dokładnie rok temu i do dziś ukazują się rozszerzenia fabularne. Entuzjaści wirtualnej rzeczywistości czekali jednak na szumnie zapowiadane VR-owe doświadczenie i to ostatecznie okazało się... symulatorem łowienia ryb. Ale w uniwersum Final Fantasy! Niektórzy się ucieszyli, inni zdenerwowali, jeszcze inni są zwyczajnie ciekawi, jakim cudem może się to udać. Cóż, okres oczekiwania się zakończył.

Dla kontrastu - Skyrim VR to pełna gra i wyszła rewelacyjnie, 9/10!

Monster of the Deep: Final Fantasy XV już jutro trafi na rynek, a w Internecie zaczynają pojawiać się pierwsze recenzje. Ogólna opinia jest taka, że deweloper zwyczajnie stworzył przyjemną, pięknie prezentującą się mniejszą grę o łowieniu ryb. Dla niektórych mechanika nie okazała się jednak wystarczająco złożona i osoby nieznające Final Fantasy XV raczej nie znajdą tu, według nich, niczego ciekawszego.

PlayStation LifeStyle - 8,5/10

To bezsprzecznie dziwaczna gra, lecz Monster of the Deep: Final Fantasy XV udało się przenieść tę ekscentryczność na korzyść całego doświadczenia. Nie tylko jest to najlepsza gra o łowieniu ryb, w jaką miałem okazję zagrać w wirtualnej rzeczywistości, ale też jest to wyjątkowa atrakcja dla fanów serii Final Fantasy.

Hardcore Gamer - 1,5/5

Monsters of the Deep to piękna tragedia w kwestii VR-owego doświadczenia. Grafika jest na wysokim poziomie i byłby z tego świetny symulator łowienia ryb, gdyby nie lenistwo twórców i zepsucie podstawowych mechanik. Łowienie w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem kontrolerów ruchowych to dobry pomysł, ale rzeczywista próba złapania tu ryby to mordęga.

Dotychczasowa lista wygląda następująco:

  • PlayStation LifeStyle - 8,5/10
  • DualShockers - 8,5/10
  • UploadVR - 7/10
  • Destructoid - 7/10
  • Game Revolution - 3/5
  • Hardcore Gamer - 1,5/5

Monster of the Deep: Final Fantasy XV - zwiastun

 

Źródło: wymienione serwisy

Tagi: Monster of the Deep: Final Fantasy XV Square Enix wideo

Nie przegap