Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 20.11.2017 12:06
Cyberpunk 2077 bez mikropłatności - "chciwość zostawiamy innym"
785V

Cyberpunk 2077 bez mikropłatności - "chciwość zostawiamy innym"

Cyberpunk 2077 to w zasadzie jedna wielka niewiadoma. Wiadomo jednak, że gra będzie nastawiona na opowiedzenie historii i deweloperzy z CD Projekt RED nie potraktują jej jako gry w formie usługi.

Cyberpunk 2077 zaistniało w świadomości graczy już w 2012 roku, kiedy to gra została zapowiedziana w towarzystwie świetnego teasera. Jednak od tamtej pory kolejne wieści w zasadzie nie nadeszły. Poza niepokojącymi informacjami od byłych pracowników studia, którzy narzekali na brak odpowiedniej organizacji w studiu, a ponadto utrzymywali, że nowa gra jest w powijakach od 2012 roku. Tym samym wartość CD Projekt RED na giełdzie zaczęła spadać, choć wciąż nie zmienia to faktu, że studio pozostaje najbardziej wartościowym na naszym rynku.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o Cyberpunk 2077

Według Adama Kicińskiego, prezesa CD Projekt RED nie mamy co się martwić o Cyberpunk 2077. Gra powstaje i ma się dobrze, ale daty premiery nie poznamy zapewne ani w tym ani w przyszłym roku. Przed twórcami jeszcze sporo pracy. Pewne jest jednak to, że będzie to gra nastawiona na kampanię dla jednego gracza, czyli tak jak Wiedźmin 3 będzie to RPG z wielowątkową fabułą i otwartym światem. Mimo iż w jakimś momencie pojawią się w grze funkcje sieciowe, gra nie będzie nastawiona na wyciąganie kasy od graczy, o czym powiedziało samo studio na oficjalnym koncie w portalu Twitter.

Zapytany przez jednego z użytkowników, przedstawiciel CD Projekt RED odpowiedział:

Nie martw się, myśląc o Cyberpunk 2077 myśl tak samo jak o Wiedźminie 3 - tryb dla jednego gracza, ogromny otwarty świat, nastawione na fabułę RPG. Bez ukrytych haczyków, dostajesz to za co zapłaciłeś - żadnych bzdur, po prostu uczciwa gra jak Dziki Gon. Chciwość zostawiamy innym.

Takie podejście się ceni, ale jak naprawdę będzie dowiemy się dopiero w okolicach premiery. Czasy są trudne i w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby również w grach dla jednego gracza umieścić mikropłatności. CD Projekt RED nastawione jest na ogromny sukces, samo Cyberpunk 2077 ma być znacznie większe i lepsze od Wiedźmina 3.

Cyberpunk 2077 - pierwsza zapowiedź

 

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 playstation 4

Nie przegap