Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 17.11.2017 18:32
Oryginalne Tamagotchi zaliczy nostalgiczny powrót
613V

Oryginalne Tamagotchi zaliczy nostalgiczny powrót

Jeśli dorastaliście w latach 90. to zapewne dobrze  pamiętacie elektroniczne zabawki Tamagotchi polegające na opiekowaniu się wirtualnym stworkiem. Relikt przeszłości zaliczy powrót po 20 latach. Przynajmniej jeśli chodzi o Japonię.

Tamagotchi pojawiło się w 1996 roku i swego czasu było niezwykle popularnym urządzeniem. Szał na elektroniczne zabawki trafił nawet do Polski, gdzie również zdobył swoje pięć minut sławy. Potem przepadł i zniknął jak każda inna chwilowa moda. Sam dobrze pamiętam ten okres z czasów dzieciństwa, gdzie każdy choć raz miał do czynienia z Tamagotchi lub pragnął je mieć na własność.

Tamagotchi w tym roku powróci za sprawą Bandai, które ponownie wyda oryginalną wersję urządzenia. Będzie to dokładnie ten sam kawałek elektroniki zapakowany w oryginalne pudełka sprzed lat. Tamagotchi ochrzczone mianem 20. lecia zostanie wydane w klasycznych sześciu wersjach kolorystycznych.

Zabawki pojawią się w Japonii dnia 23 listopada i zostały wycenione na $27. Cena wydaje się być dosyć zaporowa jak na prymitywną technologię z 1996 roku. Będzie to jednak ciekawy gadżet dla kolekcjonerów retro klasyki.

Skusilibyście się z sentymentu na własny egzemplarz?

Źródło: https://en.rocketnews24.com/2017/11/16/original-tamagotchi-goes-on-sale-again-in-japan-in-nostalgia-trip-two-decades-in-the-making/

Tagi: bandai Tamagotchi

Nie przegap