Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.11.2017 19:55
God of War z własnym komiksem i pięknym artbookiem
872V

God of War z własnym komiksem i pięknym artbookiem

Nordycką mitologię z God of War poznamy nie tylko za sprawą samej gry wideo, ale i komiksu oraz pięknej książki wypełnionej po brzegi ciekawymi materiałami. Znane wydawnictwo Dark Horse przedstawiło szczegóły współpracy z Sony Santa Monica.

God of War to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier przyszłego roku. Twórcy zmieniają mocno spojrzenie na legendarną serię i wrzucają Kratosa do świeżej mitologii. Zmieni się również rozgrywka, która ma być bardziej filmowa i skupiona na osobistej narracji.

God of War zapoznaje nas z nordycką mitologią

God of War pozwoli przemierzyć krainy z nordyckiej mitologii i rozprawić ze znanymi bestiami z najróżniejszych mitów. Twórcy co jakiś czas ukazują nam zagubione strony przedstawiające wizerunek popularnych stworzeń. W zgłębianiu dawnych wierzeń wspomoże nas wydawnictwo Dark Horse, które wyda na rynek komiks poświęcony grze oraz wyjątkową książkę Art of God of War w wersji zwykłej i limitowanej.

The Art of God of War

The Art of God of War pojawi się na początku przyszłego roku razem z grą. Książka będzie zawierała mnóstwo pięknych grafik pokazujących w jaki sposób powołano do życia nowe wcielenia Kratosa i jego syna Atreusa. W środku znajdziemy również liczne ciekawostki i szczegółowe wywiady z twórcami oraz sceny ukazujące proces powstawania gry. Książkę można zamówić w sieci sklepów Amazon.

Limitowana edycja The Art of God of War będzie wydana w formie artefaktu, który sprawia wrażenie, jakby został wyjęty prosto ze świata God of War. Książka w tej wersji otrzyma realistyczną okładkę imitującą faktyczną skórę z specjalnie wyszywanym futerałem i dwiema litografiami wysokiej jakości. Kupimy ją w PlayStation Gear store.

Partnerstwo zakłada również wydanie krótkiej serii komiksów składającej się z czterech tomów. Za całość odpowiadać będzie Chris Roberson, czyli twórca iZombie. Historia skupi się na Kratosie, który podczas przygody stoczy wiele walk i nauczy kontrolować wewnętrzny gniew, aby zrozumieć swoją rolę jako ojciec.

God of War - rozgrywka z Paris Game Week 2017

Źródło: https://www.darkhorse.com/Blog/2608/explore-more-norse-lore-god-war

Tagi: art of god of war dark horse god of war komiks playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica wideo

Nie przegap